job job job  job        jobjob job  job

خواب و شکلات، راز طول عمر او

Leandra Becerra Lumbreras

ایرانبیلد > “لئاندرا لامبریراس” Leandra Becerra Lumbreras  مکزیکی است. او 127 سال سن دارد و پیرترین زن جهان است. او هنوز حافظه خوبی دارد و می تواند بافتنی ببافد. او راز طول عمر خود را خوردن شکلات و خوابهای عمیقی دانست که گاه تا چند روز طول می کشید. شکلات دارای ماده مهمی به نام سروتونین است که برای حافظه ، جوانی و آرامش خوب است. سروتونین یک ماده ضد افسردگی خوب است.

به نوشته روزنامه انگلیسی “دیلی میرور” لئاندرا، در تاریخ 31 آگوست 1887 به دنیا آمد و در طول حیات خود، وقایع مهمی از تاریخ جهان را شاهد بود.  31 آگوست هر سال برای او جشن تولدی می گیرند. نوۀ او می گوید: او هنوز دندان هایی قوی دارد که امکان خوردن شکلات را برای او فراهم می کند.

نوه او با اشاره به این که مادربزرگش به سبب پیری، شنوایی خود را از دست داده است، با این حال این مساله سبب نشده است که مادربزرگ، از تعریف داستان های جالب دست بکشد، داستان هایی که اکثر آن ها در دوره زندگی او رخ داده است.

یکی دیگر از نوه های او به نام “سیلیا هرناندز” گفت: لئاندرا، زیاد می خوابد و گاه تا سه روز به خواب می رود و وقتی از خواب بر می خیزد، شروع به تعریف کردن داستان و خواندن شعرهای کودکانه برای نوه هایش می کند.

یکی از درخواست های هرناندز برای روز تولدش، خوردن خورشت، با نان مکزیکی “تورتیا” است، که این رفتار او دقیقا با سفارش های پزشکان به او مبنی بر نخوردن غذاهای سفت همخوانی ندارد. او باید غذاهای نرم بخورد.

Leandra Becerra Lumbreras2

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job