Tuesday, 2. September 2014  ir    ir ir
بازتاب‌های پیروزی تیم والیبال ایران در برابر آمریکا بازتاب‌های پیروزی تیم والیبال ایران در برابر آمریکا
سایت فدراسیون جهانی والیبال لحظاتی پس از پیروزی درخشان ایران برابر آمریکا در گزارشی که در خصوص این بازی منتشر کرد مدعی شد که... بازتاب‌های پیروزی تیم والیبال ایران در برابر آمریکا

iraan amrika

سایت فدراسیون جهانی والیبال لحظاتی پس از پیروزی درخشان ایران برابر آمریکا در گزارشی که در خصوص این بازی منتشر کرد مدعی شد که ایران با این پیروزی درخشان برابر آمریکا رویای قهرمانی جهان را آغاز کرده است. این وب سایت با اشاره به پیروزی ایران برابر آمریکا از پیشرفت محسوسی در والیبال ایران سخن گفته که مقدمات این پیروزی بزرگ را فراهم آورده است.

سایت فدراسیون جهانی والیبال با اشاره به شکست ۳-۰ ایران برابر آمریکا در آخرین بازی رسمی دو تیم در نیمه نهایی لیگ جهانی از پیشرفت محسوس بازیکنان ایران در ضربات سرویس گفته و این پیشرفت را یکی از دلایل اصلی کسب پیروزی ۲۵-۱۹ در ست دوم بازی برشمرده است. جایی که عادل غلامی و غفور و قائمی به خوبی در نقش نیروهای تهاجمی تیم ملی ظاهر شدند و توانستند پیروزی را نصیب ایرانی‌ها بکنند. در این گزارش همچنین به نکات جالبی در این بازی اشاره می‌شود. نخست اینکه برای نخستین بار در رویارویی ایران و آمریکا بازیکنان ایران دو ست نخست را از آن خود کردند. و دیگر اینکه بازیکنان امتیاز آور ایرن بازی به ترتیب اندرسون با ۲۶ امتیاز برای ایالات متحده آمریکا و غفور با ۲۱ امتیازبرای جمهوری اسلامی ایران بودند.
ایران و آمریکا که در نیمه‌نهایی لیگ ۲۰۱۴ اولین بازی امسال خود را انجام دادند بعد از چهار دیدار دوستانه در ایالات متحده آمریکا در پنجمین بازی سال خود در کراکوف لهستان به مصاف هم رفتند که پیروزی شیرین این بازی از آن ایرانی‌ها بود. البته هم‌گروهی ایران و آمریکا در لیگ جهانی آینده حداقل چهار دیدار دیگر را در سال آینده برای ان دو تیم رقم خواهد زد.

پیروز ایران برابر آمریکا علاوه بر تحسین سایت جهانی فدراسیون والیبال تمجید رائول لوزانو مربی مشهور و صاحب سبک لهستانی را هم در پی داشت. لوزانو در لهستان احترام ویژه ای دارد. او در اوایل قرن بیست و یکم سرمربی لهستان شد و غول خفته را بیدار کرد. لوزانو برای تماشای بازی ایران – امریکا به سالن کراکوف آمده بود. او پس از پیروزی ایران در برابر امریکا در گفتگوی کوتاهی درباره سطح کیفی بازی تیم ملی ایران گفت: ایران یکی از پنج تیم برتر دنیاست. یکی از تیم هایی که والیبال را سطح بالا و با کیفیت بازی می کند. برزیل، روسیه، امریکا و لهستان هم چهار انتخاب دیگر من برای این مجموعه پنج تیمی هستند که بهترین های این دوره از مسابقات قهرمانی جهان را تشکیل می دهند.

لوزانو همچنین با تمجید از عملکرد اسلوبودان کواچ؛ سرمربی تیم ملی مردان ایران گفت: من کواچ را خیلی سال است که می شناسم. در ایتالیا بازیکن خودم بود. بعد هم که مربی شد، در ایتالیا درخشید. او کارش را خوب بلد است. درباره سیستم بازی ایران هم باید بگویم تقریبا با همان سیستم ولاسکو کار می کند ولی یک تغییراتی دارد و به روز شده است.

تیم ملی کشورمان در سومین بازی خود روز پنج‌شنبه باید به مصاف فرانسه برود. خوشبختانه روند بازی‌های تیم ملی به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که بازی‌ها از سخت به آسان برگزار می‌شود و ملی‌پوشان کشورمان تا کنون از پس سخت‌ترین بازی‌های گروه خود برآمده‌اند. حالا باید در سه بازی دیگر خود برابر فرانسه، بلژیک و پورتوریکو هم کیفیت قابل قبولی را ارائه دهند تا خود را برای دستیابی به رویایی بسیار نزدیک آماده کنند.

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.