400 شهروند آلمانی در گروه تروریستی داعش | ایرانبیلد

 job jobjobjob                                                 job 

400 شهروند آلمانی در گروه تروریستی داعش

isis

نشریه “اشپیگل” انتشار گزارشی از این واقعیت تلخ پرده برداشته که بسیاری از این سلاح ها علیه سربازان پیشین آلمانی مورد استفاده قرار خواهند گرفت چرا که آنان اکنون به صف نیروهای داعش در عراق پیوسته اند.

به گزارش “تدبیر”، نشریه “اشپیگل” با انتشار خبری در عضویت نظامیان پیشین ارتش آلمان در گروه داعش می نویسد:”اشپیگل” از طریق منابع آگاه از عضویت 20 تن از سربازان پیشین ارتش فدرال آلمان در گروه داعش و حضور آنان در جبهه های نبرد در عراق مطلع شده است.”

“اشپیگل” با اشاره به جزئیات اخبار دریافتی درباره پیوستن نظامیان پیشین آلمانی به داعش می نویسد:”واقعیت آن است که پیدا کردن مسیر قانونی ارسال اسلحه از آلمان به اقلیم کردستان کار راحتی نیست. علاوه بر این این سلاح ها به احتمال زیاد علیه سربازان پیشین آلمانی نیز مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

به گفته منابع امنیتی در برلین، حدود 20 نفر از اعضای پیشین ارتش فدرال آلمان که تحت عنوان “نظامی” شناخته شده اند به سوریه و عراق سفر کرده اند. آنان ظاهرا قصد عضویت در گروه داشته اند. گزارش ها نشان می دهند که تاکنون بیش از 400 شهروند آلمانی در منطقه به گروه تروریستی داعش پیوسته اند. با این حال، تفاوت خبر کنونی آن است که صدها تن از آلمانی ها پیوسته به داعش فاقد تجربه نظامی بوده اند این در حالیست که 20 سرباز پیشین ارتش فدرال آلمان افرادی آموزش دیده و حامل اطلاعات مهم نظامی بوده اند.”

نشریه “اشپیگل” در ادامه اشاره می کند که دستگاه اطلاعات ارتش آلمان “تروریسم” و گرایش به آن رویکرد را خطر اصلی در حال رشد در میان نظامیان آلمانی می داند.

“اشپیگل” در این باره می نویسد:”اخیرا یکی از گروهبانان پیشین ارتش فدرال آلمان به دلیل گرایش های افراطی خود از خدمت اخراج شد و از سفر او به خارج از آلمان نیز ممانعت به عمل آمد. در طول هفته های اخیر “هانس گئورگ ماسم” رییس دفتر حفاظت از قانون اساسی در آژانس اطلاعات داخلی آلمان نسبت به گسترش سفر عناصر افراطی از آلمان به سوریه و عراق ابراز خطر کرده بود.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

بازگشت به بالا


Reportage
Iran
notruf

     job