job job job  job        jobjob job  job

دکتر نوید کرمانی: ظهور یک عصر جدید تاریخی

navid kermani

جدیدترین خبر> دکتر نوید کرمانی یکی از پنج کاندیدای احتمالی جانشین رئیس چمهوری آلمان معرفی شده است. لینک خبر اینجا

ایرانبیلد> ارلانگن – نوید کرمانی شرق شناس رمان نویس اهل کلن آلمان به علت نا آرامی‌ها در سوریه و همچنین عراق  ظهور یک عصر جدید تاریخی در خاور میانه را در آینده نزدیک پیش بینی می‌کند. به گفته کرمانی در جشن شعر در ارلانگن: ” خاور میانه امروزی با هزاران سال قدمت و تاریخ جای خود را به یک خاور میانه کاملا نو و متفاوت خواهد داد.”

در مهمترین فستیوال ادبیات آلمان و در طول برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۸۰۰۰ علاقه مند جهت بازدید از جدیدترین انتشارات ادبی حضور به هم رساندند. کرمانی پایان عصر خاور میانه امروزی با قدمت عظیم فرهنگی، زبانی و تاریخی اش را با عصر مشابه در اروپا در پایان جنگ جهانی دوم مقایسه کرد. او ادامه داد : “در خاور میانه جدید اثری از تنوع فرهنگی نخواهد بود. و اگر این شعله تاریخی خاموش شود، روشن کردن دوباره آن محال خواهد بود”. به گفته آین پروفسور ۴۷ ساله شرق شناس، او از سالها پیش برای جلوگیری از این مصیبت فرهنگی به عنوان نویسنده و روزنامه نگار مشغول فعالیت در این زمینه است.

پایان عصر چندین هزار ساله خاور میانه، یک خلأ تنوع فرهنگی در تمام جهان را به دنبال خواهد داشت. کرمانی بّر این عقیده است که حتی در ایران امروزی فقط طیف محدودی با ادبیات ایران به قدمت قرن ۱۲ آشنایی دارند. او با ابراز نگرانی از این مسئله اظهار داشت که تمام وقت خود را در چند سفر اخیر خود به ایران صرف حفاظت و جلوگیری از نابودی اشیا ارزشمند تاریخی می‌کند.

برگردان > فرشاد پورصابر
Quelle: Welt.de

 

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job