job job job  job        jobjob job  job

سردرگمی اروپا درباره روسیه

European-Council-Special-Meeting

ایرانبیلد> در هفتهٔ آینده تصمیمات جدیدی علیه دولت روسیه گرفته میشود. این در شرایطی است که از مدت‌ها قبل موج شدیدی از انتقادات از سووی اتحادیه اروپا علیه دولت پوتین آغاز شده است. اما کشورهای اتحادیه اروپا حد آقل در یک مورد بخصوص هنوز به وحدت کلی‌ در خصوص چگونگی اقدام علیه دولت پوتین نرسیده اند.
صدر اعظم آلمان در حالیکه به انتقاداتش علیه اقدامات روسیه ادامه میدهد اما در عین حال خسته به نظر می‌رسد. در نیمه شب یکشنبه‌ ۳۱ آگوست به خبرنگاران گفت، که او باید خوشحال باشد. این در حالیست که روسای اتحادیه اروپا در دور دوم مذاکرات با “Donald tusk” و “feredyka mogherini” سر انجام به نتایج مثبتی رسیده بودند.
این دستاورد میتواند در شرایط عادی دلیلی برای جشن گرفتن باشد. اما در مقطع کنونی اتحادیه اروپا بار سنگینی را به دلیل بحران اکراین بّر دوش خود احساس می‌کند.
نخست وزیر بریتانیا دیوید کامرون حضور سربازان روسیه در خاک اوکراین را کاملا غیر قابل قبول توصیف کرد. اما اتحادیه اروپا چگونه باید به این اقدام نظامی روسیه پاسخ دهد؟ آنچه روشن است اینکه اکثرّیت کشورهای اروپایی اتحادیه اروپا هیچ برنامه‌ای در جهت اقدام نظامی علیه روسیه ندارند.
تنها چند کشور اروپایی موافق پشتیبانی نظامی دولت اکراین علیه روسیه هستند. از جمله رئیس دولت لیتوانی، دالیا گریبوسکیت، با استناد به اظهار رئیس جمهور اکراین، پترو پرچنکو که گفت بود، روسیه در عمل در جنگ با اروپا است نه با اکراین، خواستار ارسال تسلیحات نظامی به اکراین شد.
این در حالیست که صدر اعظم آلمان، آنجلا مرکل، در مخالفت با این سیاست اظهار داشت که آلمان به هیچ وجه تسلیحات نظامی به اکراین نخواهد فرستاد. او در ادامه اظهار داشت که من نمی‌توانم به نمایندگی از طرف همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا صحبت کنم. او تاکید کرد که یک نشست بین تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا جهات روشن کردن سیاست کلی‌ اروپا در مورد این موضوع خاص الزامیست.
اما این تنها موضوع اختلاف نظر کشور‌های اروپایی نیست. همچنین در خصوص اقدامات تحریمی اروپا علیه روسیه اختلاف نظر وجود دارد. مرکل ادامه داد، که در صورت پایداری یا بد تر شدن وضع موجود اقداماتی در جهات افزایش تحریم علیه روسیه انجام خواهد شده. بنا به اظهار مرکل، اتحادیه اروپا خود را برای دور تازه‌ای از تحریم‌ها علیه روسیه آماده می‌کند.
این در شرایطی ‌ست که انتقاداتی در مورد سیاست تحریمی اروپا علیه روسیه از سوی برخی کشورهای اروپایی وجود دارد. به همین دلیل به نظر می‌رسد که اتحادیه اروپا زمان بیشتری برای اتخاذ یه سیاست‌ کلی‌ علیه روسیه نیاز دارد.

برگردان> فرشاد پورصابر

برگرفت >  Quelle: Welt.de

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job