Saturday, 30. August 2014  ir    ir ir
فشار دولت نروژ بر دانشجویان ایرانی ادامه دارد فشار دولت نروژ بر دانشجویان ایرانی ادامه دارد
مساله فشار دولت نروژ بر دانشجویان ایرانی، اعم از عدم  تمدید یا صدور ویزا و تعیین اولتیماتوم برای خروج از آن کشور بهار امسال آغاز... فشار دولت نروژ بر دانشجویان ایرانی ادامه دارد

untitled (14)

مساله فشار دولت نروژ بر دانشجویان ایرانی، اعم از عدم  تمدید یا صدور ویزا و تعیین اولتیماتوم برای خروج از آن کشور بهار امسال آغاز شده وهمچنان ادامه دارد. به گزارش ایران بیلد، بر خلاف عمده کشورها که دانشگاه ها شخصیت مستقلی را دارا هستند، در نروژ پلیس امنیت این کشور بطور گسترده ای در موضوع وارد شده و علی رغم تاسف مسولین دانشکده ها و گروه هایی که دانشجویان ایرانی در آنها مشغول به تحصیل هستند، اقدام به اخراج دانشجویان و محققین ایرانی می نماید.

در این میان اسنادی توسط این دانشجویان در اختیار رسانه ها قرار گرفته و حتی صفحه ای نیز در فیس بوک تاسیس شده که نشان می دهد این تصمیم چندان ارتباطی با ادعای دولت نروژ در خصوص عدم اجازه تحصیل در رشته های با کاربرد هسته ای ندارد، چرا که حضور محققینی از رشته های کلاسیک مانند زیست شناسی و مانند آن در این لیست تعجب آور است.

در حمایت از این دانشجویان اقداماتی توسط سفارت ایران در نروژ، انجمن های مردم نهاد دانشجویی ایرانی مستقر در اروپا و مسولین وزارت علوم در حال انجام است.

ایران بیلد

رضا قادی

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.