job job job  job            jobjob job  

پوتین به دنبال مذاکره با اکراین

putin

ایرانبیلد:  پترو پوروشنکو رئیس جمهوراکراین و ولادیمیر پوتین  همتای روس خود دیروز در پایتخت روسیه سفید ،مینسک، با یکدیگر ملاقات کردند، دیداری که تمامی نگاه های جهان را با ترس وامید به سمت خود معطوف کرد ، دیداری که یکی از طرفین ان برای اتحاد واستقلال کشورش مبارزه می کند و طرف دیگر خود را عملا به عنوان نماینده هشت میلیون ساکنان روس تبار مناطق شرقی اکراین معرفی می کند. اینکه ایا این دیدار در نهایت منجر به توافق سیاسی پایدار بین سران اکراین و کرملین خواهد شد هنوز در هاله ای از ابهام است.

بنا به گزارشات رسیده، در برنامه ی کاری پوروشنکو تنها دیدار با نمایندگان اتحادیه ی اروپا  و امریکا در حوزه ی سیاست خارجی و کاترین اشتون دیده می شود. پوتین و پوروشنکو در محل ساختمان سفارت خانه ی اکراین در روسیه ی سفید ملاقات کردند. رابطه ی بین سران دو کشور از شروع نارامی های اکراین به شدت رو به سردی گراییده و نماس های تلفنی ان ها متعاقبا کوتاه تر شده است. چنانچه رهبران روسیه و اکرابن موفق به کاهش شدت درگیری های فی مابین نشوند، این احتمال وجود دارد که این درگیری ها منجر به یک جنگ تمام عیار بین روسیه و اکراین بشوند.

در روز شنبه همین هفته انگلا مرکل صدر اعظم المان در کیف پایتخت اکراین تلاش کرد که نه تنها ار پورشنکو حمایت کند بلکه همزمان او را ترغیب به اعلام اتش بس یا تغییر در قانون اساسی بکند. قبل از شروع مذاکرا ت بار دیگر مرکل و پورشنکو با یکدیگر تلفنی صحبت کردند. اکراین در حال حاضر دچار رکود شدید اقتصادی می باشد با این وجود پورشنکو اعلام کرده است که بودجه نظامی اکراین را به میزان 2.2 میلیارد یورو افزایش خواهد داد . پسر پوروشنکو در شرق اکراین مشغول مبارزه با جدایی طلبان می باشد.

دولت کنونی اکراین باید بنا به دلایل داخلی در مذاکرات با روسیه از خود شدت عمل نشان بدهد، در غیر اینصورت ممکن است که در انتخابات مجلس در ماه اکتبر سال جاری ملی گرایان به پیروزی برسند. علاوه بر این عدم قطعیت اکراین در مذاکرات دو جانبه و یا چند جانبه با روسیه میتواند سرخوردگی نیروهای داوطلب مشغول به جنگ در نواحی شرقی هم مرز با روسیه و روی گردانی ان ها از دولت مرکزی این کشور را به همراه داشته باشد.

زمستان امسال برای اکراینی ها زمستان سردی خواهد بود. روسیه پیشاپیش اعلام کرده است به دلیل عدم پرداخت بدهی های میلیاردی از سوی دولت اکراین ، دیگر به این کشور گاز صادر نمی کند.

سیامک پاداشی

برگردان از: www.bild.de

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


 width=270
 width=270
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job