Tuesday, 26. August 2014  ir    ir ir
اولین سفر قطار سریع السیر اروپایی به تهران اولین سفر قطار سریع السیر اروپایی به تهران
به گزارش  بی بی سی فارسی، “قطار سریع السیر عقاب طلایی دانوب ” اولین سفر توریستی اش را روز ۱۵ اکتبر (۲۲ مهر) از... اولین سفر قطار سریع السیر اروپایی به تهران

0033

به گزارش  بی بی سی فارسی، “قطار سریع السیر عقاب طلایی دانوب ” اولین سفر توریستی اش را روز ۱۵ اکتبر (۲۲ مهر) از بوداپست، پایتخت مجارستان آغاز خواهد کرد. قیمت ارزان‌ترین بلیط این سفر توریستی که قبل از ایران در چند کشور دیگر مسیر هم توقف دارد، ۱۰ هزار یورو اعلام شده است. مشتریانی که بخواهند از سرویس “دولوکس” این قطار استفاده کنند باید حدود ۲۴ هزار یورو پرداخت کنند.

مارچلا بکه، مدیر فروش شرکت ‘نوستالژیا’ زیرمجموعه خط آهن دولتی مجارستان، می‌گوید به این دلیل به فکر راه انداختن چنین قطار و سفری افتاده‌اند که ایران به تازگی نسبت به غربی ها پذیراتر شده است. اولین قطار “عقاب طلایی” به مقصد تهران با ۱۳ واگن که دکور پر زرق‌ و برق داخل آن با چوب گران‌قیمت و به سبک دهه پنجاه میلادی طراحی شده، هفتاد مسافر خواهد داشت.
به گفته خانم بکه، تمام کوپه‌های این قطار برای سفر امسال فروخته شده و بیشتر مسافران آن بریتانیایی و استرالیایی هستند. عقاب طلایی در سفر به سوی تهران از رومانی، بلغارستان و ترکیه عبور می‌کند تا به ایران برسد.در روز دهم این سفر دو هفته‌ای، قطار از گذرگاه مرزی رازی در آذربایجان غربی وارد ایران می‌شود و به زنجان می‌رود.

عقاب طلایی سفر خود را از ساحل بسفر آغاز می‌کند و وارد ایران می‌شود. مسیر این قطار، برای مسافر اروپایی چندان شناخته‌‌شده نیست. عقاب طلاییِ دانوب اکسپرس، ۵ روز از سفر خود را در خاک ایران سپری می‌کند و مسافران آن، می‌توانند طی سفر خود، از مکان‌های توریستی کشور ما دیدن کنند.

در برنامه سفری که شرکت نوستالژیا با عنوان “جواهرات پارسی” منتشر کرده، مقصد روز یازدهم “یکی از قدیمی‌ترین شهرهای جهان”، شهر یزد در جنوب ایران است.

فرخ اینجینیِر، بازیکن سابق کریکت در لنکشایر انگلیس و هند، یکی از افراد مشهوری است که در قطار حضور خواهد داشت. فرخ که اصالت ایرانی و یزدی دارد، نخستین بار است از وطن خود دیدن می‌کند.

اصفهان، شیراز و در نهایت تهران مقاصد بعدی “عقاب طلایی” در داخل ایران خواهند بود.

برآمد : بی بی سی فارسی

رضا قادی

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.