job job job  job        jobjob job  job

تشکیل اتحادیه ی اقتصادی اوراسیا

تشکیل اتحادیه ی اقتصادی اوراسیا

روسیه ، بلاروس و قزاقستان ، اتحادیه اقتصادی اوراسیا تشکیل می دهند.

روسیه ، بلاروس و قزاقستان ، اتحادیه اقتصادی اوراسیا تشکیل می دهند. قرارداد آن توسط رهبران سه کشور در آستانه امضاء شد. تا پایان سال 2014 ، پارلمان های ملی سه کشور باید قرارداد را تصویب کرده و از اول ژانویه سال 2015 اتحادیه اقتصادی اوراسیا ، کار خود را به طور کامل آغاز خواهد کرد.
سه دولت ، که پیشتر اتحادیه تجاری را ساخته بودند ، ارتباط متقابل اقتصادی خود را توسعه می دهند. قرارداد امضاء شده روز پنج شنبه در خصوص اتحادیه ی اقتصادی اوراسیا ، روسیه ، قزاقستان و بلاروس را ضمن حفظ تمامیت ارضیشان در سطح جدیدی از یکپارچه سازی قرار می دهد. ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه خاطر نشان می کند :
ما همکاری ها و تعاملات اقتصادی تنگاتنگ و منسجم را تضمین می کنیم. امروز ما همراه با هم مرکز قوی و جالب توجه توسعه ی اقتصادی و بازار منطقه ای بزرگی ایجاد می کنیم که بیش از 170 میلیون نفر را با هم متحد می سازد. اتحادیه ی ما از ذخایرمنابع طبیعی فراوان بهره مند است، از جمله در بخش انرژی : در آن بخش پنجم منابع جهانی گاز و تقریبا 15 درصد منابع نفت قرار دارد. این سه کشور صنایع توسعه یافته ، پرسنل قوی و پتانسیل فرهنگی دارند. موضع جغرافیایی ما باعث می شود که مسیرهای لوجستیک حمل و نقلی نه تنها در مناطق بلکه به صورت جهانی بسازیم و جریان تجاری گسترده ی اروپا و آسیا را به خود وصل کنیم.
اعضای اتحادیه ی اقتصادی اوراسیا ، سیاست توافق شده ای در زمینه های مهم اقتصادی ، انرژی ، صنایع ، کشاورزی و حمل و نقلی ایجاد می کنند. مردم کشورهای اتحادیه ی اوراسیا می توانند در هر یک از دول عضو اتحادیه ی اقتصادی اوراسیا بدون دشواری های بروکراتیکی کار و تجارت خود را راه بیاندازند. این تجارت به بازار کلی خدمات دسترسی خواهد داشت. در دوره ای که اقتصاد جهانی در شرایط بحران ادامه داری قرار دارد ، کار مشترک در چهارچوب اتحادیه منطقه ای بزرگ موثرتر است. کنستانتین زاتولین ، رئیس دانشکده کشورهای مستقل مشترک المنافع تاکید می کند :
هیچ کس شک و تردید ندارد که تاثیر این اتحادیه بیشتر از نفوذ هر یک از این کشورها به صورت جداگانه است. این بدان معناست که اعضای اتحادیه به صورت مشترک با مواضع موافقت شده می توانند مذاکراتی را با اتحادیه های اقتصادی جهانی ترتیب دهند. به عبارات دیگر سرمایه های آنها بیشتر می شود.
ضمن تقویت یکپارچه سازی اقتصادی در فضای اوراسیا و پویایی مناطق در حال توسعه ی آسیایی ، اعضای اتحادیه ی اقتصادی اوراسیا بلوک اقتصادی را تشکیل می دهند که قادر است شکل عادلانه تر و وسیع تری به اقتصاد جهانی دهد. طبیعتا این منطقه تجارت آزاد بین اروپا و آسیاست. بنابراین اتحادیه اقتصادی اوراسیا ، ساختار آشکاریست که هر کشوری و نه تنها اعضای کشورهای مستقل مشترک المنافع و یا اتحادیه گمرکی به اشکال مختلف می توانند به آن بپیوندند. با امضای قرارداد مربوط به ساخت اتحادیه اقتصادی اوراسیا ، ارمنستان و قرقیزستان تمایل خود را برای پیوستن به آن اعلام کرده اند. ایده ایجاد منطقه آزاد تجاری بین اتحادیه ی اقتصادی اوراسیا و ویتنام به وجود آمده است. چین قصد دارد ارتباط متقابل خود را با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در زمینه تبادل اطلاعات تجاری مربوط به کالاها و خدمات تقویت نماید. تقاضای ایجاد رژیم های ترجیحی تجارت از اسرائیل و هند دریافت شده است.

persian.ruvr.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Iran
notruf

     job