job job job  job        jobjob job  job

افزایش بی سابقه پروازهای عبوری از آسمان ایران

مدیرکل دفتر نظارت برعملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای جذب پروازهای عبوری بیشتر از آسمان کشور خبر داد و گفت: پروازهای عبوری از آسمان کشور تقریبا به دو برابر افزایش یافت.

سعید اکبری اظهار کرد: سقوط هواپیمای مالزیایی در آسمان اوکراین، مسدود شدن فضای این کشور روی پروازهای عبوری و همچنین محدودیت های ایجاد شده برای عبور از فضای عراق، موجب شد ایرلاین‌های خارجی به ‌دنبال مسیرهای امن برای هواپیماهای خود باشند به همین دلیل حجم درخواست برای پرواز از فضای جمهوری اسلامی ایران به میزان بی‌سابقه‌ای افزایش یافت.

وی خاطرنشان کرد: سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ایکائو) نیز برای عبور از آسمان ایران درخواست کرد و سازمان هواپیمایی کشوری نیز آمادگی کامل خود را با انجام درخواست های این سازمان برای پروازهای عبوری از آسمان کشورمان اعلام کرد.

اکبری تصریح کرد: به همین منظور و در جهت حفظ ایمنی پروازها و تنظیم جریان ترافیک هوایی با همکاری شرکت فرودگاه‌های کشور و مسئولان نیروهای مسلح و پدافند کشور و همچنین مذاکره با کشورهای همسایه راه های جدید هوایی بر روی پروازهای عبوری گشوده شد و پروازهای عبوری ایران از ۴۸۰ پرواز به ۸۸۰ پرواز در شبانه روز افزایش یافت.

مدیرکل دفتر نظارت برعملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه این رکورد نشان‌دهنده مطلوب بودن امنیت فضایی ایران است، افزود: موقعیت ممتاز جمهوری اسلامی ایران در حوزه هوانوردی، جغرافیای طبیعی، وسعت خاک و تجهیزات و امکانات ناوبری و کارشناسان متخصص و امنیت آسمان ایران از دیگر دلایل افزایش درخواست ها برای استفاده از آسمان ایران به شمار می رود.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job