job job job  job        jobjob job  job

دانشمندان آلمانی در نفت باکتری پیدا کردند

oil

دانشمندان آلمانی در اعماق چشمه های نفتی متوجه وجود حیات شدند.

در قطرات کوچک آب در کنار این طلای سیاه، باکتری هایی عجیب و مخصوصی زندگی می کنند که قادر به حیات هستند. شرح کامل کشف جدید این دانشمندان را می توان در آخرین شماره از نشریه ی علمی “Science ” مطالعه نمود.

دانشمندان فعالیت و تحقیقات خود را در سواحل دریاچه ی پیچ ” Pitch Lake ” انجام دادند. این دریاچه در جزیره ی “ترینیداد” در دریای کارائیب قرار دارد و به بزرگترین منبع طبیعی آسفالت در دنیا معروف است. مواد معدنی و مینرال نفتی با بالا آمدن از اعماق زمین و رسیدن به سطح، سرد شده و لایهای ضخیم و نیمه سفتی از آسفالت را تشکیل می دهند.

تا پیش از این تصور می شد که باکتری ها و اندامگان بی هوازی تنها در لایه های میان آب و نفت رشد می کنند ولی محققان توانستند در خود مواد نفتی، حیات را در قطرات مقیاس 1 الی 3 میکرولیتری کشف کنند. درصد بالای نمک و خاصیت ضدآبی ایزوتوپ های این قطرات نشان دهنده وجود منابع آب در زیرزمین است. در داخل این قطرات، باکتری های پیشرفته و سازمان یافته ای وجود دارند که باعث از هم پاشیدگی و شکستگی ساختارهای نفتی می شود.

فعالیت این باکتری ها باعث تغییرات شیمیایی مینرال و مواد معدنی در نفت شده و در نهایت به ما ماده ای همچون قیر می دهد. با این که این فرایند منجر به کاهش کیفیت نفت می شود، ولی از جهت دیگر می توان از آن برای تصفیه ی چشمه ها و آب های زیرزمینی استفاده ی خوبی نمود. میکروآرگانیسم هایی که به خوبی توانسته اند در ساختار سمی نفت ادامه ی حیات بدهند، به دانشمندان کمک خواهند نمود تا روش هایی جدیدی را برای تصفیه مواد آلوده به ساختارهای نفتی پیدا کنند.

ruvr.ru

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job