job job job  job        jobjob job  job

دعوت داعش از هندوها برای جهاد!

هندوها

صدای روسیه تحلیل جالبی از تبلیغات داعش به زبان هندو ها ارائه داده است.  داعش یکی از بی سایقه ترین جنایتکاران تاریخ بشریت هستند که محصول مشترک ترکیه عربستان غربی ها و دیکر حامیان عربی هستند عمدتا از غیر مسلمان ها یا تازه مسلمان تشکیل شده اند.
در گزارش رادیو دولتی صدای روسیه آهده است که داعش فیلم های کوتاه تبلیغاتی را با زیرنویس به زبان های هندی آغاز کرده است.

دعوت از همه برای پیوست به صفوف جهادگران نه تنها برای مسلمانان که حتی برای غیر مسلمانان، یک بار دیگر نشان می دهد که تروریست ها و افراطیون هیچ نسبتی با دین ندارند.
فیلم مذکور برای اولین بار یک ماه پیش منتشر شد. در این فیلم یک جوان کانادایی که چندی پیش به دین اسلام گرویده و نام خود را ابو مسلم گذاشته است، از نحوه آشنایی و ورود به صف جهادگران دولت اسلامی عراق و لوانت می گوید. وی از همه دعوت می کند که از او الگو بردارند و همان کار را انجام دهند.
وی می گوید: «هر انسانی می تواند سهم خود را در راه دولت اسلامی ادا کند. اگر نمی توانید بجنگید، می تواند پول بدهید. اگر نمی توانید پول بدهید، می توانید به روش های دیگر حمایت کنید. و اگر چنین کمکی هم از شما برنمی آید، از هر مهارت و توان خود در این راه استفاده کنید. باریس والخونسکی کارشناس انستیتوی مطالعات استراتژیک روسیه در این رابطه می گوید: «کسانی که این فیلم را درست کرده اند به دنبال مخاطبین خد در میان هندی ها هستند. این فیلم اخیرا با زیرنویس به سه زبان آسیای جنوبی از جمله هندی، اردو و تامیلی پخش شده است. ظهور این فیلم با زیرنویس به زبان اردو چندان تعجب برانگیز نیست. زیرا مسلمانان پاکستانی و هندی اردو زبان هدف هستند. تعداد مسلمانان دو کشور از 300 میلیون تن تجاوز می کند».


می توان گفت که ظهور این فیلم با زیرنویس به زبان هندی تا حدی قابل توضیح است. زبان دولتی در هند، زبان هندی است که از نظر تعداد جمعیت مسلمان در میان کشورهای دنیا جایگاه دوم را دارد.
اما زیرنویس به زبان تامیلی سوالات زیادی را در ذهن ایجاد می کند. تامیلناد یکی از ایالت های به شدت متعصب هند به شمار می رود که 90 درصد جمعیت آن را پیروان دین هندو تشکیل می دهند. در این منطقه عملا مسلمانان قدرتی نداشته اند و امروز جمعیت مسلمانان تامیلی زبان از 4 میلیون تن تجاوز نمی کند. آیا ارزش داشته که برای چنین جمعیتی زیرنویس تامیلی تهیه شود. باریس والخونسکی می گوید: «پاسخ به این سوال فقط با استناد به حقایق امروز چندان ساده نیست. اما می توان حوادث تاریخی را به یاد آورد. در سال های 80 قرن گذشته در رسانه های هندی یکی از موضوعات داغ روز، تشرف مردم جنوب هند به دین اسلام بود که از جمله آنها مردم تامیلناد بودند. دین اسلام در میان مردم این منطقه هیچ جایگاه تاریخی ندارد. اما تعداد بیشماری از مردم روستاها به یک باره خواهان ورود به دین اسلام شدند».
دلایل زیادی برای تبیین این قضیه می آورند. نودینان از میان قشر فقیر و یا افراد بانفوذ بودند و تشرف به دین اسلام می توانست آنها را از ظلم و ستم رهایی بخشد. اما مساله مهم ظلم و ستم نبود. تشرف به اسلام بدون برنامه قبلی انجام نگرفت، بلکه حامیانی از خارج داستند. این برنامه توسط عربستان سعودی و دیگر امرای خلیج فارس انجام گرفته بود.
والخونسکی می گوید: «در آن سال ها اسلام تروریستی هنوز به خط اول مطبوعات نرسیده بود. به همین خاطر، همه افراد آن را در حکم کاری خیرخواهانه و تلاش برای کمک به افراد مظلوم نگاه می کردند. اما اگر به خاطر داشته باشیم، امروز حامیان جریانات اسلامی رادیکال و همینطور جریان دولت اسلامی عراق و لوانت همان قدرت هایی هستند که حامی تشرف هندوها به دین اسلام بودند. بنابراین نتیجه گیری چندان سخت نیست که این افراد ده سال پیش برنامه ریزی می کرده اند و فیلم تبلیغاتی که امروز تهیه شده، فقط اولین مرحله از پروسه از پیش طراحی شده است».
به این ترتیب، ظهور فیلم با زیرنویس تامیلی کاملا منطقی به نظر می رسد. اسلام گرایان در حقیقت اهمیت نمی دهند که چه کسی در صفوف آنها باشد. مهم این است که گوشت جلوی گلوله بیشتر شود. دین در این میان هیچ نقشی ایفا نمی کند.

صدای روسیه

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
2 پاسخ برای“دعوت داعش از هندوها برای جهاد!

  1. […] دعوت داعش از هندوها برای جهاد! | ایران بیلد […]

  2. […] دعوت داعش از هندوها برای جهاد! | ایران بیلد […]


بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job