job job job  job        jobjob job  job

همکاری ایران و انگلیس برای مبارزه با داعش

دیوید کامرون

به گزارش شبکه خبر دیوید کامرون نخست وزیر انگلستان هشدار داد اگر جلوی داعش این گروه تندرو گرفته نشود این گروه در خیابان های انگلیس به ما حمله خواهد کرد.

گروه افراط گرای اسلامی داعش که به تازگی نام خود را از دولت اسلامی عراق و شام به دولت خلافت اسلامی تغییر داده در ماه های اخیر مناطق گسترده ای را در شمال عراق و سوریه اشغال کرده است.داعش در این مدت شمار زیادی از مردم عادی و غیرنظامی را به قتل رساند.

نخست وزیر بریتانیا در یادداشتی در ساندی تلگراف ادامه داد: این موضوع به این معنی نیست که انگلیس دوباره نیروهای نظامی را به عراق اعزام خواهد کرد بلکه لندن در فکر همکاری با تهران برای نابود کردن تهدید جهادی هاست.”جهادی” اصطلاحی است که سیاستمداران و رسانه های برخی کشورها برای “افراط گرایان اسلامی” استفاده می کنند.

وی افزود: من موافق این موضوع هستم که باید از اعزام ارتش ها برای جنگ یا اشغالگری خودداری کنیم ولی باید اعتراف کنیم آینده سرافرازی که ما به دنبال آن هستیم نیازمند برنامه طولانی مدتی است.

نخست وزیر انگلیس ادامه داد: برقراری امنیت بدون بکارگیری همه داشته هایمان یعنی کمک ها، دیپلماسی و توانمندی نظامی امکان پذیر نیست. انگلیس باید با کشورهایی مانند عربستان سعودی، قطر، مصر، ترکیه و احتمالاً حتی ایران برای مقابله با گروه تندرو (داعش) همکاری کند.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job