Saturday, 16. August 2014  ir    ir ir
وزیر خارجه آلمان وارد کردستان شد وزیر خارجه آلمان وارد کردستان شد
در حالی که آلمان به نمایندگی از کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا در تلاش است با ارسال بسته‌های امدادی به آوارگان عراقی و ایزدیان فراری... وزیر خارجه آلمان وارد کردستان شد

فرانک والتر اشتاین‌مایر

در حالی که آلمان به نمایندگی از کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا در تلاش است با ارسال بسته‌های امدادی به آوارگان عراقی و ایزدیان فراری کمک کند، گروه تروریستی “دولت اسلامی” هم‌چنان به پیشروی و “نسل‌کشی” این گروه در شمال عراق ادامه می‌دهد. خبرگزاری رویترز روز جمعه (۱۵ اوت) به نقل از مقامات کرد از “قتل عام” ۸۰ تن از پیروان این آیین در روستایی در اطراف کوهستان سنجار در شمال عراق خبر داد.
شاهدان عینی، ضمن شرح جزئیات این کشتار به خبرنگاران گفتند: «آن ها چند روز به اهالی روستا فرصت داده بودند که به اسلام بگروند. بعد با خودروهای خود آمدند و شروع به کشتار کردند.
اما بحث درباره‌ی ارسال کمک‌های تسلیحاتی آلمان برای کردهای شمال عراق در میان شهروندان این کشور، با واکنشی منفی همراه بوده است. بر اساس نتایج نظرسنجی نمونه‌وار نهاد “امنید” به سفارش روزنامه‌ی آلمانی “بیلد آم زونتاگ”، ۷۴ درصد از مردم آلمان مخالف ارسال اسلحه به این کشور هستند.

فرانک والتر اشتاین‌مایر2

بر پایه‌ی این نظرسنجی که روز جمعه (۱۵ اوت) صورت گرفت، ۸۱ درصد از شهروندان با اعزام نیروهای ارتش آلمان برای مبارزه با افراط‌گرایان سنی به منطقه موافق نیستند. تنها ۱۶ درصد این اقدام را “درست” ارزیابی می‌کنند.
فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر امور خارجه‌ی آلمان، پس از ورود به شمال عراق در روز شنبه (۱۶ اوت) از یک اردوگاه آوارگان در اربیل بازدید کرد و به ایزدیان و ساکنان این اردوگاه قول کمک داد. او خطاب به این افراد گفت: «ما به بازسازی مناطق ویران کمک می‌کنیم تا شما بتوانید به خانه‌‌های خود بازگردید.» اشتاین‌مایر هم‌چنین افزود: «ما باید شرایطی را فراهم آوریم که “دولت اسلامی” دیگر از سوی بخشی از مردم عراق حمایت نشود.»

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.