job job job  job        jobjob job  job

آغاز مذاکرات ایران با غول نفتی سوئیس

imagesMX98EEO4
یک مقام مسئول در شرکت ملی نفت با اشاره به آغاز مذاکرات با شرکت ویتول سوئیس به‌منظور ازسرگیری سوآپ نفت، سیاست‌های جدید تشویقی برای احیای سوآپ نفت توسط شرکت‌های بخش خصوصی و خارجی را تشریح کرد.

محمود آستانه در گفتگو با مهر درباره مهمترین برنامه‌های ایران به منظور از سرگیری سوآپ نفت کشورهای حاشیه دریای خزر، گفت: هم اکنون مذاکرات با ۴ تا ۵ شرکت بین المللی به منظور از سرگیری سوآپ نفت آغاز شده است.

عضو هیات مدیره شرکت نیکو با اعلام اینکه به منظور احیا و از سرگیری عملیات سوآپ نفت از کشورهای حاشیه دریای خزر سیاست‌های تشویقی را در دستور کار قرار داده‌ایم در پاسخ به سئوال مهر مبنی بر آغاز جنگ قیمتی برای از سرگیری سوآپ نفت، تصریح کرد: با وجود ارائه پیشنهادهای قیمتی برای از سرگیری سوآپ نفت به دنبال جنگ قیمتی نیستیم.

این مقام مسئول همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر انجام مذاکرات با ویتول سوئیس به عنوان بزرگترین شرکت سوآپ کننده نفت ایران پیش از توقف این عملیات، اظهار داشت: مذاکرات اولیه با ویتول سوئیس انجام گرفته و این شرکت هم به منظور از سرگیری سوآپ نفت اعلام آمادگی کرده است.

مشاور وزیر نفت درباره سیاست‌‌های تشویقی ایران به شرکت‌های خارجی برای از سرگیری سوآپ نفت توضیح داد: شرکت‌های خارجی و بخش خصوصی برای از سرگیری سوآپ نفت به دنبال تضمین هایی از شرکت ملی نفت ایران هستند که این عملیات را به یک باره قطع نکنند.

آستانه با یادآوری اینکه عملیات سوآپ نفت خام یک تجارت نفتی بلند مدت بوده و شرکت‌های داخلی و خارجی برای سوآپ نفت یک برنامه‌ریزی چند ساله می‌کنند، تبیین کرد: از این رو انجام سوآپ نفت در کوتاه مدت برای هیچ شرکت خارجی و بخش خصوصی داخلی توجیه اقتصادی ندارد.

برگرفت: مهر

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job