Thursday, 21. August 2014  ir    ir ir
رشد اقتصادی امسال ایران ۱.۵ درصد می شود رشد اقتصادی امسال ایران ۱.۵ درصد می شود
رئیس اداره خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول با تأکید براینکه امسال رشد اقتصادی در ایران حدود ۱.۵درصد پیش بینی می شود،... رشد اقتصادی امسال ایران ۱.۵ درصد می شود

economy

رئیس اداره خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول با تأکید براینکه امسال رشد اقتصادی در ایران حدود ۱.۵درصد پیش بینی می شود، گفت: هنوز این رشد مطلوب نیست زیرا ایران توان بالقوه بسیاری دارد که باید بالفعل شود.

مسعود احمد به بیان تحلیل خود در خصوص فضای کسب و کار ایران پرداخت و با تأکید براینکه امسال بهبود بزرگی در اقتصاد ایران ایجاد شده است، اظهار داشت: نرخ تورم در ایران کاهش یافته و پیشرفت در تثبیت نرخ ارز عملی شده و این بهبودها به دلیل اقدامات صورت گرفته از سوی دولت ایران است.

وی سیاست های مقتدرانه کلان و اصلاحات جامعی که در عرصه اقتصادی ایجاد شده را موجب تحول و مقاوم سازی شرایط اقتصادی دانست و گفت: این موضوع باعث شده تا اقتصاد ایران با تولید بیشتر در مقایسه با دیگر اقتصادها بتواند مقابله نماید.
رئیس اداره خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول گفت: تلاش مسئولان ایرانی ضمن کم کردن نرخ تورم کاهش تدریجی وابستگی به اقتصاد نفتی است به طوری که بتوانند این وابستگی را تا حداقل ممکن کاهش دهند.

احمد با اشاره به اینکه باید اقتصاد ایران به سمت پویایی و بهره وری گام بردارد به طوری که اقتصاد به مرحله ای برسد که بتواند اشتغال ایجاد کند، ادامه داد: صندوق بین المللی پول می تواند برنامه های اصلاحی را در اختیار ایران قرار دهد و از تجارب 188 کشوری که عضو این صندوق هستند، بهره بگیرد و کمک های فنی خود را در حوزه های مشخصی همانگونه که در سالهای قبل هم انجام داده در اختیار ایران قرار دهد.

رئیس اداره خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول در خصوص رونق فضای کسب و کار ایران ، گفت: بخش خصوصی عامل کلیدی برای بهبود فضای کسب و کار ایران است.

احمد در ادامه با تأکید براینکه فضای کسب و کار در شرایطی که تورم بالا و ارز متغیر است، نمی تواند خوب باشد، تصریح کرد: موضوع قوانین دست و پاگیر اداری و مالکیت در خصوص فضای کسب و کار در ایران نیز نگران کننده است که این امور نیز باید بهبود یابند.

وی با تأکید براینکه با ثبات نرخ ارز و کاهش نرخ تورم نقطه به نقطه از بیش از 40 به 15درصد، نوعی ثبات در اقتصاد ایران مشاهده می شود، ادامه داد: امسال رشد اقتصادی در ایران حدود 1.5درصد پیش بینی می شود؛ هنوز این رشد مطلوب نیست زیرا ایران توان بالقوه بسیاری دارد که باید بالفعل شود.

احمد همچنین گفت: بزودی 4.5 میلیون نفر وارد بازار کار ایران خواهند شد که برای ایجاد اشتغال نیاز به اصلاح چارچوب های اقتصادی، تحول زیرساختها و افزایش بهره وری دارند.

رضا قادی

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.