job job job  job        jobjob job  job

آلمان از نخست وزیر جدید عراق حمایت کرد

stein

فرانک والتر اشتاین مایر وزیر امور خارجه آلمان تاکید کرده با این انتخاب از سوی فواد معصوم، رییس جمهوری عراق گام مهمی در روند سیاسی این کشور در راه تشکیل دولت جدید برداشته شده است.

اشتاین مایر افزود: بی تردید عراق نیازمند دولتی است که از قابلیت و کارایی لازم برخوردار بوده و از سوی همه طیف های سیاسی و اجتماعی این کشور به رسمیت شناخته شود.

در بیانیه وزیر خارجه آلمان همچنین ابراز امیدواری شده است که با انتخاب نخست وزیر جدید و تشکیل دولت در عراق از اقدامات بی رحمانه داعش جلوگیری شده و زمینه های تقویت گروه تروریستی از آن سلب شود.

مقامات پارلمانی عراق روز دوشنبه اعلام کردند که ائتلاف ملی این کشور ˈحیدر العبادیˈ را به عنوان نامزد مورد نظر خود برای احراز پست نخست وزیری در عراق معرفی کرده است.

فواد معصوم رییس جمهوری عراق نیز به دنبال معرفی حیدر العبادی از سوی پارلمان این کشور، وی را مأمور تشکیل کابینه دولت جدید عراق کرد.

العبادی که هم اکنون معاون اول رییس مجلس عراق است، در سال 1952 میلادی در بغداد متولد شده و مدرک دکترای خود را از دانشگاه منچستر انگلستان اخذ کرده است.

همچنین در خبر دیگر درباره عراق آلمان از بمباران مواضع داعش وسط آمریکا حمایت کرد

 معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان با اعلام حمایت برلین از حمله نظامی آمریکا علیه گروه تروریستی داعش در عراق،گفت:آلمان از هرگونه اقدام هدفدار برای مقابله با خشونت و اقدامات تروریستی حمایت می کند.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Reportage
Iran
Iran
notruf

     job