Monday, 11. August 2014  ir    ir ir
عصبانیت بی سابقه روحانی عصبانیت بی سابقه روحانی
  حجت‌الاسلام روحانی  در همایش سفرا و روسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور با عصبانیت بی سابقه سخنانی ابراز کرد. او گفت  سیاست... عصبانیت بی سابقه روحانی

 

حجت‌الاسلام روحانی  در همایش سفرا و روسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور با عصبانیت بی سابقه سخنانی ابراز کرد. او گفت  سیاست خارجی دکترین مستقل ندارد و جزئی از استراتژی ملی است، گفت: مردم در خرداد سال گذشته به ما گفتند در برخورد با بیگانگان با منطق و استدلال و از موضعی شجاعانه اما مدبرانه با در نظر گرفتن منافع بلندمدت حرکت خود آغاز کنیم.

وی ادامه داد: تورم نقطه به نقطه را از ۴۵ درصد به ۱۴ درصد رساندیم و تورم را تا پایان سال به زیر ۲۵ درصد خواهیم رساند. رئیس‌جمهور کشورمان با بیان اینکه برنامه دولت بدون در نظر گرفتن موفقیت یا عدم موفقیت مذاکرات هسته ای است، تصریح کرد: در سیاست خارجی اگر محاسبات ما درست نباشد یا هزینه زیادی خواهیم داد یا شکست می‌خوریم.

رئیس‌جمهور کشورمان ادامه داد: عده‌ای در جهان ایران‌هراسی، اسلام‌هراسی و شیعه‌هراسی را رواج می‌دهند و عده‌ای نیز در داخل تعامل‌هراسی را رواج می‌دهند.

رئیس‌جمهور کشورمان با بیان اینکه برخی در داخل می‌گویند چرا به خارجی‌ها نزدیک می‌شوید، تصریح کرد: برخی ترسوها و بزدل‌های سیاسی اعتماد به نفس ندارند و همه را مانند خودشان گمان می‌کنند.

وی ادامه داد: هر وقت مذاکرات شروع می‌شود برخی‌ می‌گویند ما داریم می‌لرزیم، به جهنم ، بروید و جای گرم برای خود پیدا کنید.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه بهترین دیپلمات‌های جهان را داریم، خاطرنشان کرد: دولت کار بزرگی کرده، یک نمونه آن همین توافق ژنو است که اگر عده‌ای ممنون این زحمت‌کشان نباشند دیر یا زود ممنون خواهند شد و تاریخ قضاوت خود را انجام خواهد داد.

رئیس‌جمهور کشورمان ادامه داد:‌ ما می‌خواهیم با همه دنیا حتی همه کشورهایی که سال‌ها با آنها در تنش بودیم رابطه برقرار کنیم.

وی با بیان اینکه اگر اطمینان پیدا کنیم منافع ملی ما در خطر نیست در آینده می‌توانیم به یک رابطه عادی با این کشورها برسیم، تصریح کرد: بعضی از تاریخ عقب هستند و حرف‌هایشان برای صد سال پیش بوده است.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه ما به دنبال برد – باخت نیستیم، خاطرنشان کرد: دنیا بداند که ما هیچ عجله‌ای در مذاکرات نداریم و مسئله هسته‌ای یک بحران تصنعی است. حجت‌الاسلام روحانی در ادامه سخنان خود پیرامون مذاکرات هسته‌ای گفت: ما در بحث هسته‌ای هیچ عجله‌ای نداریم ولی تاخیر را به صلاح نمی‌دانیم. بنده عرض می‌کنم که پایه‌های تحریم شکسته است و در این هیچ تردیدی ندارم و باید بدانیم شرایط گذشته باز نخواهد گشت و ما با تحریم مقابله کردیم.

وی افزود: ما همزمان در مذاکره با ۱+۵ در حال شکستن تحریم‌ها هستیم و آنها هم می‌دانند که ما چگونه تحریم‌ها را می‌شکنیم. ما تحریم‌ها را ظالمانه و ضد بشری می‌دانیم و به آنان گفته‌ایم که تحریم‌های شما غلط و ضد بشری بوده است. شما داروهای بیماران ما را نیز تحریم کردید که این موضوع در تاریخ می‌ماند.

رئیس‌جمهور با غلط خواندن تحریم‌های هسته‌ای گفت: ما در عین اینکه تحریم‌ها را غلط می‌دانیم اما برنامه اقتصادیمان را به طور جدی دنبال می‌کنیم تا مشکلات کشور را حل کنیم.

حجت‌الاسلام روحانی تصریح کرد: ما مسئله هسته‌ای را یک بحران تصنعی می‌دانیم ما در بحث هسته‌ای هیچ مشکلی نداریم. قطعا آنان بعد از توافق نهایی نیزخواهند گفت که جلوی ایران را در ساخت بمب هسته‌‌ای گرفته‌ایم.

فرهنگ نیوز

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.