job job job  job        jobjob job  job

کنسرت گروه مهنا، ویژه بانوان در نیاوران

untitled (16)

 به گزارش بانی فیلم آنلاین، گروه موسیقی «مهنا» با خوانندگی معصومه احدی اجرای خود را برای بانوان در فرهنگسرای نیاوران و با رونمایی از ساز «رباب باس» روی صحنه می برد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، کنسرت گروه موسیقی «مهنا» با خوانندگی معصومه احدی پنجشنبه 23 مرداد 1393 در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.
احدی خواننده گروه «مهنا» گفت: اجرای ما در دو بخش و برای بانوان به روی صحنه می رود. بخش نخست به اجرای آثاری با آهنگسازی رزیتا جانَمیان و بخش دوم به اجرای قطعه های قدیمی که مردم از آنها خاطره های فراوانی دارند، اختصاص دارد.
وی ادامه داد: در بخش نخست سه تصنیف با اشعاری از مولانا و حافظ، چهار مضراب، رنگ و یک قطعه به نام «مستانه» را اجرا می کنیم. قطعه «مستانه» ریتمیک است و با آواز همراه می شود.
احدی با اشاره به کلیت بخش دوم افزود: در این بخش تصنیف هایی را در نغمه اصفهان اجرا می کنیم. این تصنیف ها پیش از این از سوی خواننده های قدیمی اجرا شده اند.
این خواننده با اشاره به اجرای یکی از ساخته های جواد لشگری گفت: در بخش دوم تصنیف «رویا» ساخته جواد لشگری را اجرا می کنیم که پیش از این قطعه، آوازی را قرار داده ایم که من این آواز را از استادم خاطره پروانه آموخته ام. خواننده گروه «مهنا» درباره ترکیب سازبندی گروهش گفت: گروه ما از رنگ بندی سازهای موسیقی ایرانی تشکیل شده و در این اجرا برای نخستین بار ساز «رباب باس» را به کار گرفته ایم. این ساز ساخته سیامک قلمی است و سازی پژوهشی محسوب می شود. وی ادامه داد: رباب باس در اختیار میراث فرهنگی قرار دارد و به همت آقای قلمی این ساز را برای برگزاری این کنسرت در اختیار ما قرار دادند. احدی درباره تشکیل گروه موسیقی «مهنا» گفت: این گروه را در سال 1392 تشکیل دادیم و در بهمن همان سال نخستین اجرایمان را به روی صحنه بردیم. امسال نیز با حمایت های مدیر فرهنگسرای نیاوران دومین اجرایمان را برگزار می کنیم.
این خواننده با اشاره به تشکیل ارکستر بزرگ بانوان افزود: ما قصد داشتیم ارکستر بزرگ بانوان را تشکیل دهیم و برای برگزاری اجراهایمان به تالار وحدت برویم،اما با حمایت های مدیر فرهنگسرای نیاوران قصد داریم این ارکستر را در همین جا تشکیل و اجراهایمان را در نیاوران به صحنه ببریم.
اعضای گروه موسیقی «مهنا» عبارتند از: معصومه احدی خواننده، رزیتا جانَمیان نوازنده سنتور، سمانه زعفرانی (تار)،  آنیتا صادقی (رباب باس)، ستاره مستفیضی (عود)، آیدا بختیاری (قانون)، هانیه گل محمدی (دف)، آرزو ضیاعی (دایره و کوزه)، سحر زینعلی (تنبک)، بیتا قاسمی (قیچک باس)، پروین فراهانی (کمانچه) و شیدا عبادت دوست نوازنده کمانچه.
اجرای گروه موسیقیی «مهنا» پنجشنبه 23 مرداد 1393، ساعت 18 در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

برآمد: بانی فیلم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Iran
notruf

     job