job job job job job  job           jobjob    

تحریم، توپولوف، آنتونوف

 

untitled (13)ط

علیرضا چهانگیری، رٔیس سازمان هواپیمایی کشور در پاسخ به خبرنگار فارس گفته که پرواز هشت فروند هواپیمای آنتونوفاقی مانده در ایران،به دستور هیٔت دولت تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شد است!

آنچه که در ذهن ایرانیان از سقوط غیر نظامی هواپیماهای مسافری برجای مانده، عمدتا با نام های روسی توپولوف و آنتونوف همراه است.

این حوادث ازکشته شدن نمایندگان مجلس شورای اسلامی از استان گلستان گرفته تا جمعی از خبرنگاران و ورزشکاران را در بر می گیرد.  مدتی پیش و پس از سلسله سقوط های توپولوف روسی، این هواپیما از پرواز در ایران منع شد و حال نوبت به برادر دیگر رسید!

اما چرا خطوط هوتیی ایران و بویژه برند معروف ایران ایر، هما، به چنین مشکلاتی دچار شد؟ خط پروازی مستقیم ایران به آمریکا و خطوط سرویسی به نقاط مهم دنیا از قبل از انقلاب نیز در ایران ایر، پابرجا بوده است. تحریم های آمریکا بر ضد ایران،علاوه بر هدفگرفتن دولت ها،گرفتاری های بسیاری برای مردم نیز در پی داشته است. اخیرا اخباری در خصوص بیش از یکصد فروند هواپیما منتشر شده که بدلیل عد تامین قطعات تحریمی،زمین گیرشده و اجازه پرواز ندارند. و مسلمل وقتی بؤینگ و ایرباس را در آسمان ایران نبینیم، جا برای پرواز هواپیماهای روسی بازخواهد شد.

پس ازمذاکرات هسته ای اخیر، در دولت آقای روحانی، یکی ازموارد توافق دو طرف،تامین قطعات مورد نیاز هواپیماهای ایران توسط آمریکاست، وعده ای ک در صورت تحقق میتواند، کابوس سقوط های گاه و بی گاه پروازهای داخلی و خارجی ایران را در ذهن ایرانیان به فراموشی بسپارد.

ایران بیلد

 

Share

output_nrpmHy

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


output_nrpmHy
output_nrpmHy
Iran
Reportage
Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job