Sunday, 10. August 2014  ir    ir ir
عجیب ترین و تازه ترین شغل دنیا عجیب ترین و تازه ترین شغل دنیا
 شغل تازه‌ای در ایران ایجاد شده که به نظر می‌رسد تنها می‌تواند ساخته و پرداخته ذهن “خلاق” باشد. این ابتکار در عین سادگی درآمد سرشاری... عجیب ترین و تازه ترین شغل دنیا

عجیب ترین و تازه ترین شغل دنیا

 شغل تازه‌ای در ایران ایجاد شده که به نظر می‌رسد تنها می‌تواند ساخته و پرداخته ذهن “خلاق” باشد. این ابتکار در عین سادگی درآمد سرشاری را نصیب فعالان این کار کرده است.
از زمانی که کنترل محدوده طرح ترافیک تهران به دوربین‌های نصب‌شده در مبادی ورودی این محدوده سپرده شده، هر از گاهی تصاویر و گزارش‌هایی منتشر می‌شود از تلاش کسانی که بدون مجوز قصد ورود به این محدوده را دارند.

در هفته‌های نخست پس از نصب دوربین‌ها تصاویری منتشر شد که نشان می‌داد رانندگان “متخلف” ابتدا پلاک پشت خودرو خود را با چادر ماشین یا دستمالی بزرگ می‌پوشانند و بعد از دوربین‌ها رد می‌شوند. به مرور زمان اما مشخص شد که این روش چندان کارساز نیست و پلاک خودرو، به‌ویژه از پشت پارچه‌های نازک ثبت می‌شود.
حال پایگاه اینترنتی “اقتصاد نیوز” از ایده ساده‌ای پرده برداشته که دردسر پهن و جمع کردن چادر را هم از راننده می‌گیرد. این وبسایت، شخصی را توصیف می‌کند که با یک خط موبایل و یک صندلی کنار خیابان نشسته و کارش پوشاندن پلاک خودروهایی است که مجوز ورود به طرح را ندارند. البته این “پوشش” نه با پارچه و دستمال، بلکه به کمک موتورسوارهایی انجام می‌گیرد که پشت خودرو طوری حرکت می‌کنند که پلاک برای دوربین‌ها قابل تشخیص نباشد.

عجیب ترین و تازه ترین شغل دنیا2

به نوشته “اقتصاد نیوز” این کار تنها ۲۰ ثانیه وقت موتورسوار را می‌گیرد و برای صاحب خودرو پنج هزار تومان آب می‌خورد.
از قرار معلوم مشتری آنقدر زیاد است که “روزی یک میلیون تومان کاسب هستند. هر موتوری ۱۵۰ هزار تومان می‌گیرد و مابقی هم درآمد فردی است که این شغل را مدیریت می‌کند.”

دویچه وله

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.