Sunday, 10. August 2014  ir    ir ir
سقوط هواپیمای مسافربری تهران – طبس سقوط هواپیمای مسافربری تهران – طبس
هواپبمای مسافربری برخواسته از فرودگاه مهرآباد به سوی طبس، دقایقی پس از پرواز در فرودگاه مهرآباد سقوطگرد و متاسفانه موجب کشته شدن هموطنان مان... سقوط هواپیمای مسافربری تهران – طبس

untitled (4)

هواپبمای مسافربری برخواسته از فرودگاه مهرآباد به سوی طبس، دقایقی پس از پرواز در فرودگاه مهرآباد سقوطگرد و متاسفانه موجب کشته شدن هموطنان مان شد.

تعداد کشته شدگان این حادثه هنوز مشخص نیست، اما رسانه ها از مهار آتش سوزی حاصل از این سقوط خبر دادند.

ابن هواپیما ساعت 9,18 دقیقه از فرودگاه مهرآباد برخواسته بود.

ایران بیلد، مراتب تاسف و تاثر خود از این حادثه را اعلام می دارد.

برآمد،شبکه خبر

تصویر

تکمیلی

 یک فروند هواپیمای مسافربری ایران 140 که به سمت طبس در حال پرواز بود در شمال فرودگاه مهرآباد سقود کرد و احتمالاً همه مسافران آن کشته شدند

این هواپیما به شماره پرواز 5915 ساعت 9 و 18 دقیقه از فرودگاه مهرآباد به مقصد طبس پرواز کرده بود که حدود 9 و 45 دقیقه دچار سانحه شد. این هواپیما که متعلق به هواپیمایی سپاهان‌ایر بود، هنگام بلند شدن از انتهای باند فرودگاه مهرآباد یک موتور خود را از دست می‌دهد و در شمال جاده مخصوص کرج سقوط می‌کند. کادر پرواز در این هواپیما شامل دو نفر خلبان، دو مهماندار، دو نفر گروه فنی و دو نفر گارد امنیت پرواز بوده است

خبرگزاری فارس نیز در رابطه با سقوط هواپیما  اعلام کرد: 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس و 6 دستگاه آمبولانس در محل حادثه حاضر شدند اما متأسفانه اکثر مسافران هواپیما فوت کرده بودند. همچنین جلسه مدیریت بحران استان تهران برای بررسی این حادثه و حواشی آن برگزار شد و در این جلسه هر یک از اعضا آخرین اقدامات انجام شده و اطلاعات مربوط به سانحه هواپیمایی را اعلام کردند.

در آخرین اخبار اعلام شد که هواپیمای آنتونوف140 با 48 مسافر و خدمه در ساعت 9:18 امروز باند فرودگاه را به مقصد طبس ترک کرد و کمتر از 4 دقیقه پس از بلند شدن به دلیل نقص فنی درخواست فرود اضطراری داشت اما قبل از فرود ایمن در باند مهرآباد با برخورد به دیوار کارخانه شیشه‌سازی مینا طعمه حریق شد.

پس از آن گفته شد که حدود 10 نفر دیگر از سرنشینان این هواپیما نیز به بیمارستان‌های پیامبران ، امام خمینی(ره) و درمانگاهی در همان محل منتقل شده‌اند. در این هواپیما، 34 بزرگسال، سه کودک زیر 12 سال و سه کودک زیر دو سال در کنار دو خلبان، دو مهماندار، دو کارشناس فنی و دو محافظ حضور داشته‌انداین هواپیما، مدل 140 آنتونوف متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان، “هسا”  است که 4 دقیقه بعد از پرواز، نقص فنی خود را اعلام کرد و حدود 27 دقیقه بعد دچار سانحه شد.

تصویر سانحه

معاون استاندارد پرواز هواپیمایی کشور در همان ساعات اولیه توضیح داد: این هواپیما در ساعت 9:20 دقیقه از فرودگاه مهرآباد پرواز کرده اما به تقاضای برج مراقبت گردش به چپ نمی‌کند و به سمت راست می‌رود و درنتیجه در داخل منطقه سقوط می‌کند.

اورژانس کشور و تهران هم در این جلسه اعلام کردند: در کل 9 مصدوم به 2 بیمارستان منتقل شدند. از این تعداد یک مصدوم جان خود را از دست داد و حال دو مصدوم دیگر خوب نیست. که از تعداد 8 مصدوم باقیمانده 4 نفر زن و 4 نفر مرد هستند.

اورژانس اعلام کرد: 5 آمبولانس و یک بالگرد در فرودگاه مستقر بودند که سه مصدوم با بالگرد منتقل شدند.

‌همچنین عبدالرسول عطایی، مدیرعامل بیمه کوثر، با اشاره به اینکه هواپیمای 140 که امروز در تهران دچار حادثه شد تحت پوشش بیمه است اظهار داشت: همه خسارت این هواپیما طبق قرارداد پرداخت می‌شود. وی افزود: هم‌اکنون مدیر بیمه‌های مهندسی و کارشناسان حوزه هواپیمایی این شرکت برای ارزیابی خسارت در محل حادثه حضور دارند.

از سوی دیگر اعلام شده مصدومانی که به بیمارستان منتقل می‌شوند کسانی هستند که جزو مسافران هواپیما نبوده اند. بیشتر اقدمات فعلی برای رهاسازی کسانی است که در دماغه هواپیما گیر افتاده‌اند. براساس گزارشات میدانی اقدامات امداد و نجات همچنان ادامه خواهد داشت.

رضا قادی

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.