job job job  job            jobjob job  

گفتگوی ایران و آلمان درباره افراط گرایی

Iran_Germany

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به مذاکراتش با مقام‌های آلمان گفت: گفتگوهای موثر و سودمندی با مقامات برلین انجام شد.

به گزارش ایسنا، حسین امیر عبداللهیان پس از بازگشتش از آلمان اظهار کرد: مواضع مقامات المان در قبال تحولات غرب آسیا (خاورمیانه) و شمال آفریقا نزدیک به واقع‌بینی و متفاوت از مواضع برخی کشورهای غربی است.

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه ادامه داد: ضرورت مبارزه با افراط گرایی و تروریسم و مهار پیامدهای اجتناب‌ناپذیر منفی آن بر منطقه و جهان مورد توجه درست مقامات آلمان است. تجارب گذشته از جمله در افغانستان، عراق و سوریه نشان می‌دهد که سیاست به کارگیری گروه‌های تروریستی در راستای اهداف سیاسی برخی کشورها هزینه جبران‌ناپذیری را در عرصه‌های سیاسی، امنیتی و انسانی بر منطقه و جامعه بین‌المللی تحمیل خواهد کرد. به یقین تحرکات تروریست‌های تکفیری در عراق، سوریه و لبنان بدون تسهیلات و کمک‌های خارجی امکانپذیر نیست.

وی گفت: امروز عراق و سوریه در خط مقدم مبارزه با تروریزم و تفکرات تکفیری است و تفکرات تکفیری و تروریستی هیچ ارتباطی با اسلام اصیل و واقعی ندارد، بلکه نشان‌دهنده پیوند رژیم صهیونیستی و جریانات تروریستی از جمله گروهک تروریستی داعش است. مشروط کردن کمک برخی کشورها به عراق در مبارزه با تروریسم اقدامی عجیب و تامل‌برانگیز است. مصلحت جهانی ایجاب می‌کند که همه کشورها در روند مبارزه با تروریسم به طور صادقانه و غیرمشروط کمک کنند.

وی گفت: در موضوع غزه تاکید شده که سلاح مقاومت مبتنی بر اصل دفاع مشروع در حقوق بین‌الملل است و نقض آتش‌بس از سوی رژیم صهیونیستی و عدم توجه به حقوق مردم در غزه و کرانه باختری شرایط را بدتر خواهد کرد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job