job job job  job        jobjob job  job

سالی نیم میلیون در چین مسیحی پروتستان می شوند!

مسیحی پروتستان

کشورهای عمده پروتستان جهان آلمان و آمریکا هستند اما در چین هم پروتستان ها رو به افزایش هستند. اکنون باندازه نصف جمعیت آلمان در چین پروتستان وجود دارد که حدود 3 درصد کل جمعیت چین است.
به گزارش‌ بی بی سی دولت چین تلاش می‌کند نوعی ایدئولوژی مذهبی بر اساس آئین مسیحیت خلق کند که مسیحیت را با فرهنگ چینی در هم آمیزد و آن را با باورهای سوسیالیستی تطبیق دهد.
ونگ زوآن، یک مقام ارشد وزارت امور مذهبی چین گفت که آن کشور به توسعه مسیحیت در چین علاقمند است اما ابداع یک الهیات مسیحی چینی باید با شرایط ملی آن کشور هماهنگ شود.
این اظهارات این مقام چینی که در شهر شانگهای ایراد شده، در سایت خبری دولتی چاینا دیلی منتشر شده است.


گفته شده که نزدیک به ۲۳ تا ۴۰ میلیون مسیحی پروتستان در چین وجود دارند که بین ۱.۷ تا ۲.۹ درصد جمعیت این کشور را شامل می‌شود. هر ساله نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر در چین به عنوان پروتستان غسل تعمید می‌شوند.
حزب کمونیست چین رسما آتئیست (خداناباور) است و روابطش با کلیسای چینی معمولا با تنش همراه بوده است.
مسیحیان معمولا در اماکن مورد تائید دولت می‌توانند دعا کنند و به مراسم مذهبی بپردازند البته کلیساهای زیرزمینی در این کشور به وفور وجود دارند.
در شهر ونژو چین که از آن به عنوان ‘بیت‌المقدس’ آن کشور یاد می‌شود، از هر ده نفر یک نفر پروتستان است.
روزنامه تایپه تایمز می‌گوید مقام‌های چینی بعضی مواقع عبادتگاه‌های زیرزمینی را به کل تخریب می‌کنند و یا تهدید می‌کنند که صلیب‌های کلیساهای پروتستان را بر خواهند داشت.
کارشناسان و رهبران کلیسای چین می‌گویند که مقام‌های چین از رشد سریع پروتستانیسم در آن منطقه نگران بوده و در تلاش برای سرکوب چنین رشدی هستند.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job