job job job  job        jobjob job  job

بازگشت اسلامیست‌های سلفی به آلمان

سلفی های المان

سازمان امنیت آلمان از بازگشت شماری از جهادگران و اسلامیست‌ها به خاک این کشور گزارش داده است. این اسلام‌گرایان پس از شروع جنگ سوریه به آن کشور سفر کرده بودند. گزارش‌های امنیتی حکایت از بازگشت آنها دارد.
در این گزارش همچنین آمده است که بسیاری از کسانی که به سوریه رفته بودند، مجددا به آلمان بازگشته‌اند.
طبق گزارش سازمان امنیت آلمان، ۲۵ نفر از اسلامیست‌هایی که به آلمان بازگشته‌اند در جریان جنگ سوریه تجربه عملی کسب کرده و قادر به استفاده از سلاح‌ و مهمات نظامی هستند.
این در حالی است که طبق برخی دیگر از گزارش‌ها و از جمله خبری که در روزنامه WAZ منتشر شده است، احتمال اینکه این گروه از اسلامیست‌ها دست به اقدامات تروریستی بزنند، منتفی نیست. گفته می‌شود که یکی از سلفی‌های ساکن شهر اسن به نام سیلویو ك. تهدید کرده است که به پایگاه سلاح‌های اتمی آمریکا در نزدیکی شهر کوبلنز آلمان حمله کند.
سیلویو ک. عملا سخنگوی گروه تروریستی “دولت اسلامی” (داعش) در آلمان است. وی در سخنان خود مسلمانان را به جنگ علیه کفار در آلمان فراخوانده است. عکس مربوط به حمله پلیس به یکی از مراکز تجمع سلفی‌ها در شهر بوخوم است.
تا کنون اسلامیست‌های آلمان در چند عملیات انتحاری شرکت کرده‌اند. همین چندی پیش یک اسلامیست آلمانی در عراق با منفجر کردن خود موجب مرگ بیست پیشمرگه کرد در آن کشور شد. در ماه ژوئیه نیز خبر دیگری از یک حمله انتحاری منتشر شد که گویا توسط یک اسلامیست آلمانی صورت گرفته بود.
فعالیت‌های سلفی‌ها و اسلامیست‌ها در آلمان تنها محدود به دوره جنگ سوریه نمی‌شود. اما تحولات سیاسی در کشورهای عربی بر گستره فعالیت آن‌ها افزوده است. سلفی‌ها در چند دوره اقدام به توزیع رایگان نسخه ترجمه شده قرآن در آلمان کرده‌اند.
موارد سفر به سوریه از سال ۲۰۱۱ توسط سازمان امنیت آلمان ثبت می‌شود. طبق گزارش منتشر شده از سوی سازمان امنیت آلمان، شمار سفر اسلامیست‌ها به سوریه از سال پیش به این سو افزایش داشته است. تصویر توزیع رایگان قرآن در شهر ووپرتال آلمان را نشان می‌دهد.

دویچه وله

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job