Tuesday, 29. July 2014  ir    ir ir
آلمان رشت آلمان رشت
در سال 1375 در یکی از نواحی رشت در یکی از انتخابات، مسئول کنترل شناسنامه ها بودم متوجه شدم در بیشتر شناسنامه ها نوشته شده صادره... آلمان رشت

روستای_آلمان_در_شمال_ایران

در سال 1375 در یکی از نواحی رشت در یکی از انتخابات، مسئول کنترل شناسنامه ها بودم متوجه شدم در بیشتر شناسنامه ها نوشته شده صادره از آلمان! که موجب تعجب فراوان شد که چطور همه این منطقه از آلمان هستند. بعد معلوم شد که آن منطقه آلمان نامیده می شد. از قرار روستاهای زیادی در نواحی تالش و گیلان نام های دارند که بسیار با نام های آلمانی شباهت دارد مثل شاندرمن شالکه ….

در آذربایجان شرقی بخش مرکزی اهر هم منطقه ای به نام آلمان آباد هست.

ویکیپدیا
آلمان ، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان رشت در استان گیلان ایران است.

جمعیت
این روستا در دهستان پیربازار قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۳۲۳ نفر (۸۵خانوار) بوده‌است.

روستای آلمان واقع در رشت، گیلان، شمال ایران. روستایی با نام آلمان در حاشیه شهرستان رشت قرار دارد. پس از گذشتن از روستای پستک و در انتهای دیوار فرودگاه رشت به روستای آلمان که منطقه‌ای خوش آب و هوا می‌باشد می‌رسیم. این روستا دارای یک میدان و چند فروشگاه و یک مسجد می‌باشد. منطقه‌ای است آرام که از باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی احاطه شده است. این روستا از طریق جاده‌ای آسفالته به روستای پستک و محله گلسار رشت متصل می‌باشد. و راه‌های روستایی آن را به اتوبان رشت به انزلی و مناطق و روستاهای اطراف متصل می‌کنند. جمعیت روستا حدود ۴۰۰ نفر می‌باشد که برخی از این افراد ساکنین دائم روستا نمی‌باشند و صرفاً بدلیل خوش آب و هوا بودن منطقه اقدام به ساخت ویلا در آن منطقه کرده‌اند.

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.