Sunday, 27. July 2014  ir    ir ir
افزایش فرصت های شغلی در آلمان افزایش فرصت های شغلی در آلمان
آمار ها نشان می دهد میزان بیکاری در آلمان رو به کاهش است.  برخی کارشناسان اقتصادی در آلمان معتقدند که با وجود اخراج گسترده... افزایش فرصت های شغلی در آلمان

Halloren Schokoladenfabrik zur Bilanz 2009 - Werk Sachsen

آمار ها نشان می دهد میزان بیکاری در آلمان رو به کاهش است.  برخی کارشناسان اقتصادی در آلمان معتقدند که با وجود اخراج گسترده کارکنان در شركت های بزرگی چون «ب ام و»، نرخ بیکاری در آلمان رو به کاهش است. علت، اشتغال زایی توسط واحدهای اقتصادی کوچک و متوسط عنوان شده است.

نرخ سالانه تورم در آلمان رشدی بالاتر از پیش بینی ها داشته و به رقم ۱.۷ درصد رسیده است. این بالاترین نرخ تورم از سال ۲۰۱۳ محسوب می شود.

افزایش قیمتها در بخشهای انرژی و محصولات غذایی در این روند روبه رشد نقش داشته اند.

پیش بینی می شود با این آهنگ رشد، نرخ تورم آلمان تا ماههای آینده به هدف بانک مرکزی اروپا یعنی رسیدن به نرخ ۲ درصدی نزدیک شود.

نرخ بیکاری

از سوی دیگر دفتر فدرال آمار آلمان اعلام کرده از تعداد افراد بیکار در این کشور در ماه دسامبر بیشتر از پیش بینی ها کاسته شده است.

فرانک یورگن وایزه، رییس اداره فدرال کاریابی آلمان گفت: «میانگین افراد بیکار در سال ۲۰۱۶ به رقم ۲ میلیون و ۶۹۱ هزار نفر رسیده است. آخرین باری که با این آمار روبرو بودیم سال ۱۹۹۱ بوده است.»

بدین ترتیب نرخ بیکاری در آلمان به رقم ۶ درصد جمعیت فعال این کشور رسیده که پایین ترین آمار طی ۲۷ سال گذشته محسوب می شود. کارشناسان پیش بینی می کنند این روند مثبت در سال ۲۰۱۷ نیز ادامه داشته باشد.

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.