job job job  job        jobjob job  job

سهم جوانان در قهرمانی آلمان!

wm jung

تیم‌ملی آلمان در حالی قهرمان جام‌جهانی‌ 2014 شد که 6 بازیکن از تیم‌ملی جوانان در سال 2009 را در ترکیب داشت. تیمی که در اروپا به عنوان قهرمانی دست یافته بود، بازیکنانی چون سامی خدیرا، مسعود اوزیل، بواتنگ و…

در تیم آن روزهای جوانان آلمان اشکان دژاگه هم حضور داشت که البته وی مسیر خود را جدا کرد و به تیم ایران پیوست. اتفاقاً اشکان هم در جام‌جهانی‌ 2014 حاضر بود و با پیراهن ایران بازی کرد.

می‌شود گفت قهرمانی جوانان آلمان در اروپا پایه‌گذار قهرمانی این تیم در جام‌جهانی‌ 2014 بود. پویایی تیم‌های ملی پایه و همچنین عملکرد موفق آنها در مسابقات بین‌المللی می‌تواند موفقیت تیم بزرگسالان را در آینده سبب شود و شاید یکی از دلایلی که امروز میانگین سنی تیم‌ملی کشورمان بالاست و تهی از ستاره شده به خاطر کم‌توجهی به تیم‌های ملی پایه و همچنین عدم موفقیت آنها در مسابقات جهانی باشد.

بی‌شک تیم‌ملی امید هم در موفقیت تیم‌ملی آلمان در جام‌جهانی‌ 2014 نقش داشته و اگر تعداد بازیکنان این دو تیم را در تیم یوآخیم لو جمع بزنیم، باید اذعان کنیم بیشتر نفرات آلمان بازیکنان سابق تیم‌های پایه بوده‌اند.
همراهی و همسویی تیم‌های ملی پایه با تیم‌ملی بزرگسالان سبب می‌شود در آینده بازیکنانی در اختیار تیم‌ملی قرار گیرند که با تاکتیک تیم‌ملی هماهنگ باشند و این موفقیت را تضمین می‌کند در حالی که در فوتبال ایران این هماهنگی و همسویی بین تیم‌های ملی پایه و تیم‌ملی بزرگسالان وجود ندارد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job