Wednesday, 23. July 2014  ir    ir ir
بورس فرانکفورت آلمان بورس فرانکفورت آلمان
گاو و خرس دو نماد مهم در خرید و فروش سهام هستند. گاو نماد روند افزیشی ارزش سهام و خرس نماد کاهش است بازار... بورس فرانکفورت آلمان

die-frankfurter-wertpapierboerse-verlassen

گاو و خرس دو نماد مهم در خرید و فروش سهام هستند. گاو نماد روند افزیشی ارزش سهام و خرس نماد کاهش است

بازار گاوی و خرسی چیست؟
این دو واژه برای مشخص کردن روند کلی بازار سرمایه به کار گرفته می‌شوند. به عبارت ساده، هنگامی که بازار رو به رشد باشد و قیمت سهام روندی صعودی دارد می‌گویند «بازار گاوی» است. این در حالی است که اگر قیمت سهام روندی نزولی داشته و رکود در اوضاع اقتصادی حاکم شده باشد، «بازار خرسی» نامی است که می‌تواند روند بازار را توضیح دهد. 

frankfurt börse

«گاو» و «خرس» از کجا آمده‌اند؟
ریشه اصلی این دو واژه به طور قطع شناخته شده نیست، اما دو گمانه در رابطه با این مساله وجود دارد که استناد به آنها رایج‌تر است.
1) اولین توضیح، به نحوه جنگیدن این دو حیوان اشاره دارد. از طرفی، با توجه به اینکه گاو به هنگام حمله به دشمن، شاخ‌‌های خود را به طرف بالا می‌گیرد، روند صعودی بازار را گاوی می‌نامند. اما از سوی دیگر، خرس در مقابله با رقیب خود، پنجه‌هایش را به سمت پایین می‌گیرد و با او می‌جنگد. برخی بر این باورند که این مساله علت استفاده از نام خرس به هنگام توصیف بازار نزولی است.

iranerbild

 • amin

  December 13, 2017 #1 Author

  کولرگازی ارزان
  http://www.coolerbane.ir

  Reply

 • امیرحمزه

  May 6, 2017 #2 Author

  درودبرشماخانواده بزرگ ایرانیان المان ،خواستم راهنمایی فرمایید چگونه می توانم از ایران سهام شرکتهای بزرگ آلمان نظیربنز را خریداری کنم .ممنون

  Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.