fblike job contact English English English 

بحران بین روسیه و آلمان

گزارش از ایران بیلد سایت ایرانیان آلمان:

پیش زمینه بحران دیپلماتیک قتل زلیمخان خانگووشوی فرد گرجی (41 ساله) در برلین بوده است. او مطنون به ترور در متروی مسکو بوده است. بعت ترور این تروریست در باع جانوران برلین دولت آلمان دو دیپلامات روسیه ر ااخراج کرد. دولتهای اروپایی به حمایت از تروریست ها و جنایتکارها ضد ایران و روسیه و سوریه و ترکیه عادت کرده اند

دکتر گزا آندریاس فون ژیر (57) از نحوه واکنش روسیه به اخراج دیپلمات های خود از آلمان به طور رسمی به آگاهی دولت آلمان رساند.

آلمان همچنین روسیه را به عدم همکاری کافی در تحقیقات در مورد پرونده قتل متهم می کند. روسیه هرگونه درگیری در این قتل را رد کرد.

صدراعظم آنگلا مرکل (CDU) گفت که وی در دیدار دو جانبه خود با پوتین در پاریس موضوع را مطرح کرد و از رئیس جمهور روسیه خواست تا همکاری کند. صدراعظم گفت: “فرض می کنم طرف روسی اطلاعات خود را در اختیار ما قرار خواهد داد.” “به هر حال ، من فکر می کنم خوب است.”

پوتین گفت به دلیل این موضوع نیازی به بحران دیپلماتیک وجود ندارد: “ما باید به همكاران آلمانی خود كمك كنیم.” گفته می شود كه دیپلماتهای روسی “كاری” برای قتل قرارداد ادعایی ندارند. مرد کشته شده جنگنده تحت تعقیب و یکی از برگزارکنندگان این حملات در مترو مسکو بود. او “بسیار بیرحمانه و خونخوار” بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact