fblike job contact English English English 

کنفرانس امنیتی مونیخ

در دومین روز کنفرانس امنیتی مونیخ مایک پنس معاون دونالد ترامپ بار دیگر از متحدان اروپائی آمریکا خواست که از برجام خارج شوند. در همین نشست آنگلا مرکل صدراعظم آلمان ضمن انتقاد شدید از سیاست دولت آمریکا نسبت به “انهدام زیرساخت های سیاسی جهان” هشدار داد. صدر اعظم آلمان همچنین هشدار داد که خروج نیروهای نظامی آمریکایی از خاک سوریه زمینه را برای مداخلات بیشتر تهران و مسکو در سوریه فراهم خواهد آورد. نشست امروز را تظاهرات اعتراضی هزاران تن در چند میدان بزرگ مونیخ همراهی می کرد.

انتقاد شدید مرکل از سیاست ترامپ
نشست اصلی کنفرانس ساعت یازده و ۴۵ دقیقه با سخنرانی آنگلا مرکل صدراعظم آلمان آغاز شد. مرکل ضمن انتقاد از سیاست آمریکا هشدار داد که “زیرساخت های اقتصادی جهان” در معرض خطر انهدام قرار گرفته اند و ما اجازه کمک به این کار را نداریم.

صدراعظم آلمان با اشاره به تصمیمات غیرمنتظره دونالد ترامپ افزود: ” تنش های بی شماری هستند که ما را به چالش می کشند”. مرکل به ترامپ هشدار داد که در مورد خروج نیروهای آمریکا از مناطق درگیر جنگ مثل سوریه و افغانستان شتاب زده عمل نکند.

وی همچنین تصریح کرد که آلمان در زمینه خط لوله گاز نورداستریم ۲ و صدور خودرو به آمریکا در برابر فشارهای آمریکا عقب نشینی نخواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact