fblike job contact English English English 

موشک کروز برد بلند زمینی “هویزه” رونمایی شد

وزارت دفاع ایران در نخستین روز دهه فجراز تحویل موشک کروز برد بلند زمینی “هویزه” به نیروی هوافضای سپاه پاسداران خبر داده است. فیلم‌هایی از شلیک این موشک نیز توسط رسانه‌های ایران منتشر شده است.

وزارت دفاع  ایران اعلام کرده است که رونمایی از موشک زمینی “هویزه” همزمان و به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب صورت گرفته است. روز شنبه ۱۳ بهمن (۲ فوریه) رسما خبر از رونمایی موشک برد بلند “هویزه” داده شد. تصویری از این موشک و همچنین فیلم کوتاهی از پرتاب آن نیز منتشر شده است.

امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران در مراسم رونمایی، موشک کروز “هویزه” را دستاورد متخصصان و دانشمندان عرصه دفاعی سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع جمهوری اسلامی نامیده است. وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در عین حال خبر از برگزاری نمایشگاه “دستاوردهای دفاعی و سازندگی” این وزارتخانه  داده است. نمایشگاهی که در آن به گفته او حدود “۳۵۰ محصول در حوزه‌های مختلف رزم” به نمایش گذاشته شده است.

موشک “هویزه” حاتمی موشک “هویزه” را “نماد خودباوری” ایران معرفی کرده و گفته است ایران در موقعیتی است که می‌تواند “هر نوع تهدیدی را در همان سطح” پاسخ دهد. بنا بر اظهارات  وزیر دفاع  موشک کروز “هویزه” توسط متخصصان سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع  ایران طراحی و ساخته شده است.

این موشک دارای برد پروازی بیش از ۱۳۵۰ کیلومتر است و می‌تواند علیه “اهداف زمینی” به کار گرفته شود. وزیر دفاع  ویژگی‌های این موشک جدید را «آماده سازی و واکنش سریع، ارتفاع پروازی پایین، دقت بالای ناوبری و اصابت به هدف و قدرت تخریب زیاد» اعلام کرده است.

حاتمی در مراسم رونمایی ازموشک “هویزه” گفته است که این موشک‌ در برد ۱۲۰۰ کیلومتری آزمایش  شده است. وزیر دفاع اعلام کرده است که این موشک تولید شده و آماده تحویل به نیروی هوافضای سپاه پاسداران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact