fblike job contact English English English 

سقوط بوئینگ در اتوبان

روابط عمومی اورژانس تهران اعلام کرد:‌ ساعت 8:30 حادثه هواپیمای باربری به اورژانس اعلام شد. این هواپیما 10 خدمه پروازی داشت و اکیپ‌های اورژانس جهت امدادرسانی به محل حادثه اعزام شدند.

روابط عمومی ارتش از سقوط هواپیمایی باری707 حامل گوشت در فرودگاه فتح استان البرز خبر داد. صبح امروز یک فروند هواپیمای باربری 707 حامل گوشت، از مبدا بیشکک کشور قرقیزستان، اقدام به فرود اضطراری در فرودگاه فتح البرز کرده که در هنگام فرود از باند خارج و پس از برخورد با دیوار انتهایی باند دچار آتش سوزی شد.

11:11 مدیرکل دفتر بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری درباره اسامی خدمه و کروپروازی و مسافران این هواپیما گفت: نهادی که متولی این هواپیما است یعنی ارتش جمهوری اسلامی ایران باید اسامی را اعلام کند. وی تأکید کرد: این هواپیما پس از خروج از باند و برخورد به دیواره انتهای باند وارد شهرک مسکونی شده است که شهرکی ویلایی است و به نظر نمی‌رسد افرادی در آن ساکن بوده باشند.بنابراین گزارش صبح امروز یک فروند هواپیمای باری بوئینگ ۷۰۷ متعلق به نیروی هوایی ارتش که از بیشکک عازم فرودگاه پیام کرج بود، ‌در فرودگاه فتح کرج فرود اضطراری داشت که پس از برخورد به دیواره انتهای باند، دچار سانحه شد. این هواپیما به شهرک ویلایی پشت باند نیز برخورد کرده است./ فارس

11:07 خروج ۲ جسد سالم و قابل شناسایی از هواپیمای سقوط کردهپزشکی قانونی استان البرز: از 15 یا 16 سرنشینی که هواپیما داشته است 2 جسد به صورت سالم و قابل شناسایی بیرون آمده و کاور شده و یک نفر هم که گویا مهندس پرواز است زنده بیرون آمده است.منزل مسکونی که هواپیما با آن برخورد کرده خالی از سکنه بوده است./تسنیم

10:55 هواپيماى سانحه ديده، نظامى است و سازمان هواپيمايى كشورى مسئوليتى در بررسى و دخالت در آن ندارد. سازمان هوابيمايى كشورى طبق مقررات تنها در مورد هواپيماهاى غيرنظامى مى تواند ورود كند و اين هواپيماى سانحه ديده متعلق به ارتش بوده و خود ارتش مسئول بررسى سانحه و اطلاع رسانى در اين خصوص ايت. سخنگوى فرودگاه ماناس بيشكك قرقيزستان اعلام كرد كه اين هواپيما متعلق به كشور ما نيست.

سخن گوى سازمان هواپيمايى كشورى صبح امروز اعلام كرده بود كه اين هواپيما قرقيزستانى است درصورتيكه هواپيما متعلق به ارتش جمهورى اسلامى است. /كن نيوز
10:30 بیانیه ارتش درباره سقوط هواپیمای ۷۰۷ : صبح امروز یک فروند هواپیمای باربری 707 حامل گوشت برای کمک در طرح مردم‌یاری، از مبدا بیشکک کشور قرقیزستان، اقدام به فرود اضطراری در فرودگاه فتح البرز کرده که در هنگام فرود از باند خارج و پس از برخورد با دیوار انتهایی باند دچار آتش سوزی شد. جزئیات علت حادثه و وضعیت شهادت یا مجروحیت کارکنان تیم پروازی و خدمه آن با اعزام تیم های تخصصی در دست بررسی است./تسنیم

10:27 کولیوند رییس اورژانس کشور اعلام کرد: پیکر 7 تن از سرنشینان از محل حادثه خارج شده است. مهندس پرواز زنده است و به مرکز درمانی اعزام شده است.
10:20 مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: پس از سانحه بوئینگ ۷۰۷ باری در فرودگاه فتح، عده‌ای اعلام کرده‌اند خلبان زنده است اما ما فعلاً نمی‌توانیم این خبر را تایید یا رد کنیم.

10:00 فرمانده انتظامی استان البرز از اعزام تیمهای پلیس به محل سقوط هواپیما به منظور تأمین امنیت خبر داد. پس از اعلام حادثه سقوط هواپیما 5 تیم از یگان امداد پلیس البرز به محل اعزام شده و نسبت به برقراری و تأمین امنیت در این محل اقدام کردند.
9:50 ناصرچرخساز مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز در بیان جزییاتی از این حادثه گفت:‌ مبداء این هواپیما فرودگاه پیام بوده و به دلایلی که هنوز مشخص نیست در پادگان فتح سپاه سقوط کرده است. این مسئول توضیح داد: متاسفانه این هواپیما برخوردی با خانه‌های مسکونی داشته و دچار حریق شده است و در حال حاضر عملیات اطفاء حریق و عملیات جستجوی مصدومان احتمالی در حال انجام است. ۸ تیم امدادی هلال احمر در محل سقوط هواپیما حضور دارند و عملیات جست‌وجو در شهرک مسکونی را آغاز کردند.

9:30 جعفرزاده سخنگوی سازمان هاپیمایی کشور نیز اعلام کرد: هواپیمای قرقیزسستانی بود به هنگام ورود از باند خارج شد و دچار آتش‌سوزی می شود و به محض دریافت خبر تیم‌های بررسی سانحه به محل اعزام شدند.
9:25 فرماندار فردیس گفت: هواپیمایی که امروز صبح در زیبادشت سقوط کرد متعلق به قرقیرستان بوده است. ابوالفضل اینانلو در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، گفت: هواپیمایی که صبح امروز در زیبادشت و در حوزه شهرستان فردیس سقوط کرد متعلق به کشور قرقیزستان بوده که به سمت فرودگاه پیام در حال پرواز بوده و در شهرک مسکونی زیبادشت سقوط کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact