job job job  job        jobjob job  job

تحریم ماگنیتسکی علیه ایران

شماری از نمایندگان حزب لیبرال مهستان (پارلمان) کانادا، حزب جاستین ترودو و نمایندگانی از دو حزب رقیب او خواستار اجرای تحریم‌ ماگنیستکی توسط دولت کانادا علیه مقامات ایران شدند. آنها با استناد به گزارش “مرکز حقوق بشر پائول والنبرگ کانادا” در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران، از دولت جاستین ترودو خواسته‌اند ۱۹ نفر از مقامات ایران را به دلیل نقض حقوق بشر بر اساس این قانون تحریم کند.

قانون ماگنیتسکی سال گذشته در پارلمان کانادا به یاد وکیل روس سرگئی ماگنیتسکی تصویب شد. این وکیل روس پس از بازداشت در زندانی در روسیه درگذشت و مرگ مشکوک او بازتاب گسترده‌ای در افکار عمومی جهان داشت.

قانونی که به نام او در پارلمان کانادا تصویب شده به دولت این کشور اجازه می‌دهد، تحریم‌های گسترده‌ای علیه ناقضان حقوق بشر در کانادا اجرا کند. به عنوان مثال دولت کانادا در واکنش به قتل فجیع جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار سرشناس عربستان در کنسولگری این کشور در ترکیه  ۱۷ تن از مقامات سعودی را که در قتل او دست داشتند بر اساس قانون ماگنیتسکی تحریم کرده است.

اروین کوتلر، مدیر مرکز حقوق بشر پائول والنبرگ که  خود عضو حزب لیبرال کاناداست نقض حقوق بشر در ایران در سال ۲۰۱۸ میلادی را گسترده خوانده و خواستار واکنش دولت کاناداد شده است. مایک لویت، رئیس کمیته روابط خارجی کانادا نیز گفته است: « ایران باید پاسخگوی رفتار خود باشد و به نقض حقوق بشر پایان دهد.»

از جمله مقاماتی که نام آنها در این فهرست ذکر شده می‌توان به سید علیرضا آوایی وزیر اسبق دادگستری، محمود علوی وزیر کنونی اطلاعات و عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور اشاره کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بازگشت به بالا


Reportage
Iran
notruf

     job