Wednesday, 12. September 2018  ir    ir ir
سخنان هشدار آمیز سردار صفوی سخنان هشدار آمیز سردار صفوی
سرلشگر پاسدار یحیی رحیم صفوی، مشاور عالی رهبری در امور نظامی، با اشاره به بمباران اخیر مقر حزب دموکرات کردستان در خاک عراق هشدار... سخنان هشدار آمیز سردار صفوی

سرلشگر پاسدار یحیی رحیم صفوی، مشاور عالی رهبری در امور نظامی، با اشاره به بمباران اخیر مقر حزب دموکرات کردستان در خاک عراق هشدار داد که سپاه پاسداران در صورت لزوم مخالفان و دشمنان را “تا آن سوی مرزها و دریاها تعقیب” و سرکوب خواهد کرد.

رحیم صفوی گفت که احزاب کرد ایرانی (حزب دموکرات کردستان و کومه له) در جریان جنگ هشت سالۀ ایران و عراق، سربازان ایرانی را اسیر و به رژیم بعث عراق تحویل می دادند. او در ادامۀ این ادعا افزود : “همچنانکه دشمنان امروز شاهد هستند اگر به کشور تعرض و حمله ای صورت بپذیرد، همچون علف های هرزه شکسته و نابودشان می کنیم و حتی تا آن سوی مرزها و دریاها آنها را تعقیب کرده و حقوق خود را بازپس می گیریم.”

شنبه هشتم سپتامبر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هفت موشک میانبرد به روی مقر حزب دموکرات کردستان (حدک) در خاک عراق پرتاب کرد که در نتیجۀ آن شانزده نفر از اعضای این حزب کشته و دهها نفر دیگر زخمی شدند.

در اظهاراتی جداگانه، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، با اشاره به حملۀ موشکی سپاه پاسداران به مقر حزب دموکرات کردستان گفت که این حمله “رویکردی است که در پاسخ به هرگونه تهدیدی اعمال خواهد شد.” علی شمخانی در ادامه افزود که “هر اقدام خصمانه علیه کشور را در هر عرصه‌ای پاسخ ده برابری می دهیم.”

فرماندهان سپاه پاسداران بارها گفته اند که قادرند با موشک های هدف زن خود علاوه بر اسرائیل، پایگاه های نظامی آمریکا را در منطقه تا عمق هزار کیلومتری هدف قرار بدهند. حملۀ اخیر موشکی سپاه پاسداران به مقر حزب دمکرات در عین حال هشداری علیه آمریکا و متحدانش در منطقه تلقی می شود.

در اظهارات امروزش، یحیی رحیم صفوی همچنین گفت که “پیروزی در جنگ هشت سالۀ” ایران و عراق “۸۰ سال امنیت ایران را تضمین کرد”. مشاور رهبر جمهوری اسلامی ایران در امور نظامی در جای دیگری از سخنانش همۀ گرایش های حکومت اسلامی ایران را به حمایت از دولت حسن روحانی فراخواند و در عین حال “محتکران و رشوه گیران و اختلاس گران را ضد انقلاب” معرفی کرد و گفت : “ننگ و نفرین بر همۀ کسانی که در شرایط کنونی کشور، به این اقدام ها ادامه داده و به کشور خیانت می کنند.”

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.