Sunday, 19. August 2018  ir    ir ir
سالگرد پایان جنگ ترامپ در پاریس سالگرد پایان جنگ ترامپ در پاریس
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز جمعه ٢۶ مرداد/ ١٧ اوت اعلام کرد که برای گرامیداشت صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول در روز... سالگرد پایان جنگ ترامپ در پاریس

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز جمعه ٢۶ مرداد/ ١٧ اوت اعلام کرد که برای گرامیداشت صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول در روز ١١ نوامبر به پاریس سفر خواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا که سال گذشته در مراسم رژه‌ای که به مناسبت روز ملی فرانسه (چهاردهم ژوئیه) هر سال در خیابان “شانزه لیزه” پاریس برگزار می‌شود شرکت کرده بود، از پنتاگون خواسته بود که رژه مشابهی را در آمریکا تدارک ببیند.

در ماه فوریه گذشته اعلام شد که این رژه با هدف گرامیداشت صدمین سال پایان جنگ جهانی اول و همچنین ستایش نیروهای آمریکایی برگزار می‌شود؛ اما وزارت دفاع آمریکا، روز پنج شنبه ۱۶ اوت اعلام کرد که برگزاری این رژه نظامی به تعویق افتاد؛ علت این تصمیم، هزینه بالای این رژه اعلام شد که یک مقام آمریکایی آن را بیش از ٩٠ میلیون دلار تخمین زده بود؛ یعنی ٣ برابر بیشتر از مبلغی که کاخ سفید در نظر گرفته بود.

 ترامپ روز جمعه در توئیتر مقامات سیاسی واشینگتن را متهم کرد و نوشت: «زمانی که من از آنان برای برگزاری این رژه بزرگ نظامی فاکتور خواستم، آنان رقمی را ارائه کردند که به طور مضحکانه‌ بالا بود و من آن را لغو کردم».
رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: «من به جای آن در تاریخ دیگری در رژه بزرگی که از قبل در پایگاه هوایی “آندریوز” پیش‌بینی شده شرکت می‌کنم و به رژه پاریس می‌روم که برای بزرگداشت پایان جنگ در یازدهم نوامبر برگزار می‌شود».
ترامپ اظهار امیدواری کرده که رژه نیروهای آمریکایی، سال آینده با هزینه‌ای «کاملاً پائین» برگزار شود.

خبرگزاری فرانسه نوشت که موضوع برگزاری رژه نظامی نیروهای آمریکایی با هزینه بالا، انتقادهایی را درباره مصرف بودجه عمومی از سوی دولت واشینگتن برانگیخته بود.

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.