fblike job contact English English English 

انتقال 300 میلیون یورو از آلمان با هواپیما

«ژانت شوامبرگر» سخنگوی وزارت دارایی آلمان روز دوشنبه اعلام کرد که دو نهاد مقرراتی کشورش در حال بررسی دقیق درخواست ایران برای دریافت پول از «بانک تجارتی ایران و اروپا» هستند.

وی گفت: بانک مذکور که دفتر مرکزی آن در شهر هامبورگ می‌باشد، حدود 40 سال است که به عنوان کانالی برای مراودات تجاری میان شرکت‌های آلمانی و ایران فعالیت می‌کند.

به گزارش بلومبرگ، سخنگوی وزارت دارایی آلمان از اظهار نظر در مورد گزارش اخیر روزنامه بیلد مبنی بر برنامه ایران برای دریافت 300 میلیون یورو (353 میلیون دلار) پول نقد از دارایی‌هایش در بانک مذکور و انتقال آن توسط هواپیما به ایران، خودداری کرد.

به گفته شوامبرگر، دو نهاد نظارتی که بررسی این طرح را بر عهده دارند عبارتند از بافین، نهاد فدرالی نظارت مالی در آلمان، و واحد اطلاعاتی-مالی اداره گمرک آلمان، واحدی که وظیفه آن بررسی نقل و انتقالات پولی به منظور مبارزه با پولشویی و جلوگیری از حمایت مالی از تروریسم است.

پیش از این روزنامه بیلد آلمان گزارش داد که تهران به دلیل نگرانی از تحریم‌های تازه ایالات متحده و مسدود شدن حساب‌های بانکی قصد دارد تا پول‌های خود را از «بانک تجارتی ایران و اروپا» خارج کند.

آمریکا پس از تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر خروج از برجام، تحریم‌های جدیدی را علیه ایران وضع کرده و به همه شرکت‌ها و کشورها هشدار داده است که در صورت عدم توقف واردات نفت از ایران از ماه نوامبر، با آنها برخورد تنبیهی خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، مقامات ایرانی به اداره نظارت بر امور مالی آلمان اعلام کرده‌اند که «به دلیل عدم دسترسی شهروندان ایرانی به کارت اعتباری، قصد دارند این پول را در اختیار ایرانیانی قرار دهند که قصد سفر به خارج از کشور را دارند.»

تسنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact