fblike job contact English English English 

یهودی ازخوک ژاپنی از کفش بدش می آید

یک مقام ارشد اسرائیلی که سابقه فعالیت در ژاپن را داشته به یدیعوت آحارونوت گفت: این تصمیمی احمقانه و تحریک‌آمیز بود. هیچ چیزی منفورتر از کفش در فرهنگ ژاپنی وجود ندارد. ژاپنی‌ها نه‌تنها با کفش وارد منازل خود نمی‌شوند بلکه حتی در محل کار نیز با کفش فعالیت نمی‌کنند. حتی نخست وزیر و دیگر وزرا و اعضای پارلمان در محل کار خود کفش نمی‌پوشند… این اقدام مشابه این بود که از یک مهمان یهودی با ظرفی شبیه خوک پذیرایی شود.

یک دیپلمات ژاپنی در واکنش به این اتفاق گفت: در هیچ فرهنگی شاهد استفاده از کفش به‌روی میز غذا نیستیم. اگر هدف از این کار شوخی بود به‌نظر ما خنده‌دار نبود.

در جریان این سفر آبه دو طرف درباره موضوعاتی مانند کره شمالی، توافق هسته‌ای و مذاکرات سازش فلسطین و رژیم صهیونیستی گفت‌وگو کردند.

در جریان دومین دیدار رسمی آبه از سرزمین‌های اشغالی در دوم می، زمانی که شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن و به‌همراه همسرانشان درحال صرف شام بودند اتفاقی عجیب رخ داد.

سرآشپز شخصی نتانیاهو به‌عنوان دسر شکلات را در یک کفش فلزی سرو کرد؛ اقدامی که در فرهنگ ژاپنی یک بی‌احترامی بزرگ تلقی می‌شود.

هرچند شینزو آبه با بی‌میلی این پیشنهاد میزبان خود را پذیرفت اما  مقامات ژاپنی و اسرائیلی حاضر در مراسم با شگفتی شاهد پذیرایی از شینزو آبه در یک کفش بودند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact