Monday, 29. January 2018  ir    ir ir
استفاده ازمیمون در آزمایش دود خودروهای آلمانی استفاده ازمیمون در آزمایش دود خودروهای آلمانی
دولت آلمان استفاده ادعایی از میمون و انسان در برخی آزمایش‌های مربوط به بررسی تاثیرات دود اگزوز خودروهای دیزلی را محکوم کرد. به گزارش... استفاده ازمیمون در آزمایش دود خودروهای آلمانی

دولت آلمان استفاده ادعایی از میمون و انسان در برخی آزمایش‌های مربوط به بررسی تاثیرات دود اگزوز خودروهای دیزلی را محکوم کرد.

به گزارش رسانه های آلمان، چنین آزمایش هایی از سوی “اِ او گِ تِ”، یک موسسه تحقیقاتی صورت گرفته که با حمایت مالی شرکت های فولکس واگن، دایملر و بِ ام وِ فعالیت می کرده است. این موسسه، سال گذشته از سوی شرکت های حامی منحل شد ولی اطلاعات مربوط به نحوه انجام آزمایش های آن، به‌تازگی جنجالی شده است.

دولت آلمان این نوع آزمایش ها را غیرقابل توجیه دانسته و خواستار اطلاع از جزئیات انجام آنها شده است. شرکت دایملر هم انجام چنین آزمایش هایی را محکوم کرده است.

ب ام و، شرکت خودروسازی دیگری که با اِ او گِ تِ ارتباط داشته، هنوز درگیر رسوایی جداگانه ای است که از مدتی پیش و با افشای دستکاری در یک برنامه کامپیوتری ایجاد شده بود.

این برنامه، به گونه ای طراحی شده بود که میزان گازهای آلاینده موجود در دود اگزوز خودروهای دیزلی را کمتر نشان می‌داد.

در یک رسوایی دیگر، شرکت فولکس واگن در سال ۲۰۱۵ قبول کرد که با نصب ابزارهایی ویژه، میزان گازهای آلاینده خودروهای صادراتی این شرکت به آمریکا را کمتر از میزان واقعی نشان داده است

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.