fblike job contact English English English 

سرمایه گزاری در بیت کوین خطرناک است

بیت کوین بطور مشکوکی در جهان تبلیغ می شود و صاحب آن معلوم نیست ممکن  سات شما یک روز صبح از خواب بیدار شوید تمام سرمایه های بیت کوین شما نابود شده باشد و هیچ کس هم پاسخگو نیست. بیت کوین محل تجارت قاچاق و هرگونه خلاف اقتصادی در دنیاست. تاریخ که درباره آغاز ساخت آن می گویند دروغ است یک باند و مافیای خطرناک آن را اداره میکند. این پول دیجیتال به هیچ بانکی در جهان مرتبط نیست و هیچ گونه پشتوانه و ضمانت ندارد و با سراب سازی و تبلیغات وسیع در معتبرترین سایتهای جهان دنبال یغما بردن ثروت مردم جهان هستند. قطعا سرنخ قضیه در آمریکا است.

قانون‌گذار اوراق بهادار آمریکا، جوزف بورگ، که از سال ۱۹۹۴ به عنوان عالی‌ترین مقام دولتی در کمیسیون اوراق بهادار آلاباما فعالیت می‌کند، می‌گوید: بیت‌کوین در فاز جنون سرمایه‌گذاری است و حتی بعضی از افراد، پول قرض می‌کنند تا به این حرکت بپیوندند.

بورگ، رییس اتحادیه اوراق بهادار نورس امریکن که یک سازمان داوطلبانه برای حمایت از سرمایه‌گذاران است، گفت: ما شاهد این هستیم که مردم از وام مسکن خود، برای خرید بیت‌کوین استفاده می‌کنند. افراد برای این کار، کارت‌های اعتباری خود را خالی کرده و سهام خود را می‌فروشند.

او گفت: این چیزی نیست که فردی که سالی ۱۰۰۰۰۰ دلار درآمد داشته، دارای دو فرزند دانشجو است و وام مسکن هم پرداخت می‌کند، بخواهد در آن سرمایه‌گذاری کند.

بیت‌کوین کل امسال درحال اوج گرفتن بوده است و از کمتر از ۱۰۰۰ دلار در ابتدای سال، به ۱۹۰۰۰ دلار (در بورس کوین‌بیس) در هفته گذشته رسیده است. قیمت در کوین‌بیس که بیش از یک سوم حجم تبادلات بیت‌کوین در آن انجام می‌شود، معمولا نسبت به سایر بورس‌ها بالاتر است.

قیمت این ارز دیجیتال در ساعت ۲۲:۴۵ روز چهارشنبه به وقت تهران در پایگاه کوین‌بیس، ۱۶۴۲۳.۸۸ دلار بود.

بورگ گفت: شما روی این منحنی جنون حرکت می‌کنید و در یک نقطه از زمان، باید به سوی پایین حرکت کنید. ارز دیجیتال و بلاک‌چین باقی می‌مانند؛ اما ممکن است بیت‌کوین دیگر وجود نداشته باشد.

بورگ ادامه داد: من نمی‌دانم چرا بیت‌کوین را با سکه به تصویر می‌کشند؛ درحالی‌که هیچ شباهتی به پول ندارد و بدون پشتوانه است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact