Sunday, 10. December 2017  ir    ir ir
ایالات متحده اروپا ایالات متحده اروپا
مارتین شولتسز Martin Schulz رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان خواستار تشکیل “ایالات متحده اروپا ” United States of Europe شد. رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان در... ایالات متحده اروپا

مارتین شولتسز Martin Schulz رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان خواستار تشکیل “ایالات متحده اروپا ” United States of Europe شد.
رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان در کنگره این حزب تشکیل “ایالات متحده اروپا” را هدف نهائی خود در هشت سال آینده اعلام کرد. وی گفت کشورهای مخالف این هدف باید اتحادیه اروپا را ترک کنند. کنگره حزب سوسیال دموکرات با هدف رایزنی درباره شرکت یا عدم شرکت در دولت ائتلافی آینده آلمان تشکیل شده است.

مارتین شولتس رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان در کنگره سراسری این حزب که از دیروز در برلین برپا شده است، تاکید ورزید که تا سال 2005 باید “ایالات متحده اروپا” با یک قانون اساسی واحد جایگزین اتحادیه اروپا شود. وی همچنین تصریح کرد هر کشوری که مایل به پذیرش این امر نیست باید اتحادیه اروپا را ترک کند.

شولتس که تا آخر سال 2016 میلادی ریاست پارلمان اروپا را به عهده داشته است، در ادامه سخنان خود گفت: “اروپا بیمه عمر ما است و تنها وحدت کامل اروپا شانس ما را برای رقابت با سایر مناطق بزرگ جهان تضمین می کند”.

نظر مارتین شولتس بلافاصله با استقبال گرم صاحبان صنایع آلمان روبرو شد، اما آنگلا مرکل صدراعظم(نخست وزیر) آلمان در این مورد سکوت کرد و حزب سوسیال مسیحی که متحد مرکل است در برابر آن موضع منفی گرفت. یکی از رهبران اصلی این حزب از آقای شولتس به عنوان “اروپائی رادیکال” نام برد و گفت که نظر او شدنی نیست.

برگرفت رادیوفرانسه rfi

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.