fblike job contact English English English 

دستگیری زنان داعشی آلمانی در عراق

دختری از درسدن آلمان که به داعش پیوسته بود در عراق موصل دستگیر شد و احتمال اعدام او وجود دارد.

وزارت خارجه آلمان گفت؛ گمان نمی رود زنان آلمانی که مظنون به ارتباط با داعش هستند در پایان محاکمه خود به اعدام محکوم شوند، زیرا عراق تا این لحظه هیچ دلیلی برای اثبات این موضوع ارائه نکرده است. سخنگوی وزارت خارجه آلمان فاش کرد که سفارت خانه کشورش در بغداد با دو تن از چهار زن آلمانی بازداشت شده در ارتباط است و حال آنها خوب است.

وی در پایان بر ضرورت همکاری با مقامات عراقی برای آگاهی از وضع زنان شهروند آلمان، طریقه مجازات آنها و راههای بازگرداندن آنها به آلمان تاکید کرد.

گفتنی است اواسط ماه گذشته، نیروهای عراقی هنگام آزادسازی موصل، چهار زن آلمانی را دستگیر کرد که مظنون به ارتباط با داعش هستند و یکی از آنها تنها 16 سال دارد. منابع رسمی عراق و آلمان ضمن تایید بازداشت این چهار زن، تا کنون اطلاعات رسمی درباره هویت آنان و سرنوشتی که انتظارشان را می کشد ارائه نکرده اند.

دختر در عکس لیندا ونزل Linda Wenzel از پولسنیتز Pulsnitz نزدیک درسدن است که به عراق رفته و آنجا اسنایپر (تک تیرانداز) بود. او در آنجا همسر یک چچنی شده بود و 16 سال سن داشت

Linda Wenzel, from the town of Pulsnitz, near Dresden, was said to have been a sniper for Islamic State of Iraq and the Levant (Isil).

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact