Friday, 21. July 2017  ir    ir ir
ترکیه شرکت های آلمانی را متهم به حمایت از تروریسم کرد ترکیه شرکت های آلمانی را متهم به حمایت از تروریسم کرد
به گزارش شبکه خبری سومریه، روزنامه Zeit یعنی زمان (تایم) چاپ آلمان نوشت ترکیه فهرستی از 68 شخصیت و شرکت را به سازمان اطلاعات... ترکیه شرکت های آلمانی را متهم به حمایت از تروریسم کرد

به گزارش شبکه خبری سومریه، روزنامه Zeit یعنی زمان (تایم) چاپ آلمان نوشت ترکیه فهرستی از 68 شخصیت و شرکت را به سازمان اطلاعات آلمان تحویل داده و مدعی شده است که این افراد و شرکت ها از تروریسم حمایت می کنند.

این روزنامه نوشت در این فهرست اسم دو شرکت Daimler و BASF نیز به چشم می خورد. این دو شرکت از مهمترین شرکت های آلمانی هستند. همچنین نام یک رستوران هم در ایالت “نوردراین-وستفالن” در این فهرست دیده می شود.

ترکیه به این دلیل این اسامی و شرکت ها را در فهرست یادشده قرار داده است که آنها با جنبشی موسوم به جنبش “خدمت” در ترکیه ارتباط داشته اند. این جنبش در ترکیه در فهرست تروریسم قرار دارد.

در این روزنامه تصریح شده است که منابع نزدیک به دولت آلمان این فهرست را تمسخر آمیز و بی ارزش توصیف کرده اند. و دستگاه های اطلاعاتی آلمان از مقامات ترک خوسته اند اطلاعات بیشتری در این زمینه ارائه دهند اما تاکنون جوابی دریافت نکرده اند.

گفتنی است اقدام مقامات ترک در بازداشت یک فعال حقوق بشر آلمانی به نام “پیتر اشتویدتنر” باعث تشدید تنش در روابط ترکیه و آلمان شده است.

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.