job job job  job        jobjob job  job

2 میلیون کودکی که با مریم میرزاخانی دیده شدند

پروانه مافی با بیان اینکه امروزه در کشورمان شاهد ازدواج زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی هستیم گفت: بر این اساس 2 میلیون فرزند حاصل چنین ازدواج‌هایی هستند.

پروانه مافی با اشاره به ضایعه تاسف بار درگذشت مریم میرزاخانی، گفت: چنین رخدادی به دلیل اینکه وی در دوران جوانی به‌سر می‌برد، واقعا تلخ بود و در این میان نیز باید اذعان کرد در شرایطی که برخی کشورها به دنبال ایران‌هراسی هستند وی توانست نام  ایران را برافراشته نگاه دارد بنابراین این امر ضایعه‌ای بزرگ محسوب می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ۱۴۷ نفر از نمایندگان مجلس برای پاسداشت و قدردانی از مرحومه مریم میرزاخانی نابغه ریاضی بین المللی ایران اسلامی بیانه و نامه‌ای را تهیه و امضا کردند، ادامه داد: در این بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار آن شدند که در برابر فرار مغزها و نخبگان تدابیر لازم اتخاذ و درباره مسئله تابعیت تجدیدنظر مقتضی صورت گیرد.

مافی تصریح کرد: با توجه به اینکه مریم میرزاخانی علاقه شدیدی به اخذ تابعیت ایرانی برای دخترش را داشت اما این تاکنون امر محقق نشده از این رو درخواست شد تا هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای که به روسای قوا تنظیم می‌کند موضوع اخذ تابیعت دختر ایشان محقق شود.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروزه در کشورمان شاهد ازدواج زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی هستیم و بر این اساس 2 میلیون فرزند حاصل چنین ازدواج‌هایی هستند، خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی این فرزندان دچار محدودیت‌هایی هستند از این رو در این نامه درخواست شده بحث دریافت تابعیت از طریق زن ایرانی به رسمیت شناخته شود.

خانه ملت

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Iran
Greenmatech
notruf

     job