fblike job contact English English English 

باغ‌وحش آلمان

سالانه بیش از ۷۰ میلیون نفر در آلمان از ببرها، تاپیرها، توکان‌ها و دیگر حیوانات در باغ‌وحش دیدن می‌کنند. باغ‌وحش‌های مدرن امروزی شبیه سلول‌های تنگ نگهداری حیوانات در گذشته نیستند.

در نیمه دوم قرن ۱۹ پس از برلین در دیگر شهرهای آلمان هم‌چون فرانکفورت، کلن، هامبورگ، بازل و لایپزیگ نیز باغ‌وحش‌هایی ایجاد شدند.

بسیاری از نرده‌ها شبیه این عکس در باغ‌وحش برلین در قرن ۱۹ ساخته شده است. تا کنون به دلیل قوانین حفاظت از ساختمان‌های قدیمی امکان تغییر آن‌ها وجود نداشت ولی باید برای حفاظت بهتر از حیوانات آن‌ها را تغییر داد.

باغ‌وحش هامبورگ نقطه عطفی در طراحی باغ‌وحش بود. در این طراحی به‌جای آن‌که حیوانات را در قفس نگه‌داری کنند با توجه به قاره‌شان نگهداری می‌کنند. به عنوان مثال شیرها در نزدیکی زرافه‌ها و فیل‌ها در منطقه “آفریقا” نگهداری می‌شوند.

در سال ۱۸۴۵، دو کوآتی (جانورانی از خانواده کوچک‌خرسان)، سه روباه قطبی، یک شغال، دو گورکن، بیست و چهار میمون و سه خرس از سیبری به این مکان منتقل شدند. در سال ۱۸۴۶ نیز شیرها و ببرها وارد این باغ‌وحش شدند. در سال ۱۸۵۷ اولین فیل وارد باغ‌وحش برلین شد. در سال ۱۸۶۱ نیز اولین گورخر به دیگر حیوانات این باغ‌وحش پیوست. با این حال آمار مرگ و میر حیوانات در باغ‌وحش بالا بود.

باغ‌وحش شهر وین اما رویکردی متفاوت داشت. در سال ۱۹۰۶ اولین فیل در این باغ‌وحش به دنیا آمد.در سال ۱۹۱۴ باغ‌وحش وین با ۳۵۰۰ حیوان، بزرگ‌ترین باغ وحش در دنیا بود. باغ وحش شهر وین الگویی برای باغ‌وحش برلین بود. باغ‌وحش شهر وین یکی از قدیمی‌ترین باغ‌وحش‌های جهان است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact