fblike job contact English English English 

اعزام نیروهای نظامی آلمان به خاورمیانه

خبرگزاری رویترز (Reuters) با انتشار گزارشی به انعکاس اظهارات آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان درباره اعزام نیروی نظامی به افغانستان پرداخته است.

 

بر اساس این گزارش، مرکل پس از دیدار با “ینس استولتنبرگ” دبیر کل ناتو عنوان کرد: «در رابطه با توسعه توانمندی ها در افغانستان، فکر نمی کنم ما اولین کشور باشیم که چنین کاری را انجام دهد. آن چه از اهمیت بیشتری برخوردار است، تضمین ثبات در شمال افغانستان است.

 

مرکل به نقش رهبری آلمان در ماموریت آموزشی ناتو در شمال افغانستان اذعان کرد اما گفت “در صورتی که برنامه ای برای افزایش نیروی نظامی در کار باشد، که البته هنوز چنین تصمیمی گرفته نشده است، ما از دیگر کشورهای می خواهیم که اقدام کنند.”»
گفتنی است «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو روز گذشته اعلام کرد درخواست مقام‌های نظامی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی برای اعزام نیرو‌های کمکی به افغانستان در حال بررسی است.

 

استولتنبرگ افزود در رابطه با چگونگی اجرای عملیات جدید در افغانستان طی هفته‌‌های آینده تصمیم گیری می‌شود.

 

مقام‌های نظامی ناتو درخواست اعزام چند هزار نیرو به افغانستان را داده بودند. این درخواست، نگرانی دولت‌های غربی را در رابطه با بدتر شدن شرایط افغانستان برانگیخت. دبیرکل ناتو گفت: «در حال بررسی درخواست اعزام نیروی بیشتر به افغانستان هستیم. ابعاد و چگونگی انجام عملیات طی هفته‌های آتی مشخص می‌شود.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact