fblike job contact English English English 

انتقاد زیگمار گابریل از ایوانکا ترامپ

ایوانکا

در مصاحبه‌ای با مطبوعات آلمانی که روز شنبه ٢٩ آوریل منتشر شد، زیگمار گابریل گفت که بعضی کارهای دونالد ترامپ به نظرش عجیب می‌آید. او به عنوان یکی از این موارد عجیب، سفر دختر ترامپ به آلمان را مثال زد و گفت: «این مخلوط سیاست با خانواده و تجارت در کشور ما غیرقابل تصور است و “خویشاوند سالاری” محسوب می‌شود».

واژۀ “Nepotisme” (خویشاوندسالاری) که از زبان ایتالیایی گرفته شده، در آغاز به ویژه به خاندان‌هایی اشاره داشت که در کلیسای کاتولیک قدرت را به دست می‌گرفتند و مقامات بالا را فقط به حیث خویشاوندی، میان نزدیکان خود قسمت می‌کردند.

ایوانکا ترامپ، دختر ٣۶ سالۀ دونالد ترامپ که به عنوان مشاور پدرش در کاخ سفید کار می‌کند، هفتۀ گذشته به دعوت آنگلا مرکل به برلن رفته بود تا در میزگردی پیرامون نقش زنان در اقتصاد شرکت کند.

زیگمار گابریل گفت: «برای من ناراحت‌کننده است وقتی می‌بینم اعضای خانوادۀ او (دونالد ترامپ) که هیچگاه رأی مردم را نداشته‌اند، یکمرتبه مثل مهمانان رسمی دولتی میایند اینجا و از آنها مثل خاندان‌های سلطنتی استقبال می‌شود».
وزیر خارجۀ آلمان، در ارتباط با کارنامۀ صد روزۀ دونالد ترامپ می‌گوید که «بعد از شروعی نگران‌کننده، اوضاع کمی بهتر شده اما هنوز هم خوب نیست».

اما آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با بیانی متعادل‌تر در بارۀ ترامپ اظهار نظر کرده و گفته است که با وی «روابط کاری خوبی برقرار کرده»، هر چند که «اختلاف دیدگاه‌ها همچنان وجود دارد».

ایوانکا همسر یک مرد یهودی است و پدرش را برای حمله به سوریه تشویق کرد. بنظر اسراییل می خواهد اینکه داماد جان کری ایرانی بود و انها را بشدت عصبی کرده بود از  طریق داماد اسراییلی ترامپ جبران کرده و نهایت استفاده را بکند.
برگرفت rfi

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact