Tuesday, 8. July 2014  ir    ir ir
آلمان برزیل نیمه نهایی آلمان برزیل نیمه نهایی
حریف ملی‌پوشان برزیل در مرحله نیمه‌نهایی تیم آلمان است که حال برای چهارمین بار پیاپی به دور نیمه‌نهایی راه یافته و رکوردی تازه به... آلمان برزیل نیمه نهایی

manuel

حریف ملی‌پوشان برزیل در مرحله نیمه‌نهایی تیم آلمان است که حال برای چهارمین بار پیاپی به دور نیمه‌نهایی راه یافته و رکوردی تازه به پا کرده است.
عقاب‌های آلمان علیرغم این موفقیت بی‌نظیر ۲۴ سال است که انتظار کسب عنوان قهرمانی را می‌کشند و در سه دوره‌ی پیش یا نایب‌قهرمان شده یا مقام سوم جهان را به خود اختصاص داده‌اند.
ملی‌پوشان آلمان در جام جهانی ۲۰۰۲ کره جنوبی و ژاپن با داشتن سنگربانی مطمئن به نام الیور کان به فینال مسابقات راه یافتند، اما با نتیجه ۲ بر صفر از برزیل شکست خوردند. مصاف دو تیم در مرحله نیمه ‌نهایی جام ۲۰۱۴ فرصتی است برای انتقام ناکامی آن دوره.
میزبانی برگزاری جام جهانی ۲۰۰۶ را آلمان برعهده داشت. برخورداری از پشتیبانی هواداران خودی امتیازی بود که می‌توانست تیم ملی آلمان را به قهرمانی جهان برساند، اما در آن دوره از بازی‌ها لاجوردی‌های ایتالیا نقشه‌های آلمانی‌ها را نقش بر آب کردند و در مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه ۲ بر صفر بر میزبان پیروز شدند.
تیم آلمان اگرچه در دیدار بر سر مقام سوم از سد پرتغال گذشت و مقام سوم جام جهانی ۲۰۰۶ را به خود اختصاص داد، اما این موفقیت هم فقط مرهمی کوچک بود بر درد نرسیدن به فینال.
در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی، تیم آلمان با چهره‌هایی نسبتا جوان قدم به میدان گذاشت و با پشت سرگذاشتن حریفانی پرقدرت چون انگلیس و آرژانتین باز هم به مرحله نیمه نهایی صعود کرد و در پی شکست از اسپانیا باز هم از راهیابی به دیدار نهایی بازماند.
یوآخیم لوو، سرمربی آلمان و شاگردانش امیدوارند که در جام ۲۰۱۴ این طلسم را بشکنند و با پیروزی بر برزیل در مرحله نیمه‌نهایی خود را به یک‌قدمی جام قهرمانی برسانند.
کارشناسان معتقدند که تیم آلمان در این دوره از مسابقات، توانایی و تجربه لازم را برای کسب قهرمانی دارد و اگر تمامی ظرفیت خود را به کار بندد، می‌تواند از سد هر حریفی عبور کند.
تیم آلمان همچنین از دروازه‌بانی برخوردار است که با واکنش‌های فوق‌العاده خود می‌تواند سرنوشت بازی را رقم بزند. مانوئل نویر در پیکارهای آلمان در مرحله گروهی و به ویژه در مرحله یک‌حذفی خوش درخشیده بود. او بیش از ۸۵ درصد از ضرباتی را که روانه دروازه‌اش شده بود، دفع یا مهار کرد.
ملی‌پوشان آلمان از لحاظ دوندگی نیز گوی سبقت را از دیگر تیم‌های نیمه‌نهایی ربوده‌اند. تیم آلمان در هر بازی به‌طور متوسط بیش از ۱۱۵ کیلومتر دوندگی داشته است. بازیکنان این تیم همچنین از لحاظ خلاقیت نیز چهره‌ی خوبی از خود به نمایش گذاشته و تنها در مصاف با الجزایر بود که بسیار ضعیف عمل کردند.
بازی آلمان حتی تحسین یوهان کرویف، اسطوره فوتبال هلند را هم برانگیخته که معتقد است: «از میان ۴ تیم نیمه نهایی، آلمان تنها تیمی است که فوتبالی خوب به نمایش گذاشته است و از لحاظ تاکتیکی، پاسکاری و همچنین عملکرد دروازه‌بان چهره‌ای تحسین‌برانگیز از خود نشان داده است.»

DW.de

iranerbild

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.