fblike job contact English English English 

مارین لوپن همسو با ایران

lopen

بنظر می رسد مارین لوپن ملی گرا که نامزد ریاست جمهوری است و بخت بالایی هم دارد بر خلاف ملی گرایان احمق حاکم در انگلیس و آمریکا گرایشا های همسوگرایانه تری با ایران دارد و در سوریه بر حفظ بشار اسد و مبارزه با تروریست های وهابی مورد حمایت ترکیه اردن عربستان تاکید دارد. آمدن ماری لوپن تغییرات مهمی در عرصه سیاست جهانی رقم خواهد زد.

مارین لوپن، رهبر حزب راست ملی “جبهه ملی” فرانسه، روز دوشنبه 20 فوریه، در سفر به بیروت و پس از یک ساعت گفت‌وگو با سعد حریری، رئیس جمهوری لبنان، گفت که بشار اسد “تنها راه‌حل پایدار” برای جلوگیری گروه دولت اسلامی (داعش) از قدرت گرفتن در سوریه است.

لوپن به خبرنگاران گفت: “من به روشنی توضیح دادم که در چارچوب سیاستی که کمتر ضرر داشته باشد که همان سیاست واقع‌بینانه است، به نظرم می‌رسد که بشار اسد قطعا امروز برای فرانسه راه‌حل مطمئن‌تری است، در مقایسه با گروه دولت اسلامی که ممکن است در سوریه به قدرت برسد، همانطور که این گروه بخشی از قدرت را در لیبی پس از سقوط قذافی در اختیار گرفت.”

رهبر حزب راست ملی فرانسه ادامه داد: “من به آقای نخست وزیر تحلیلم را شرح دادم که از ابتدای بحران سوریه به نظرم می رسید که هیچ راه حل پایدار و قابل قبولی خارج از دو گزینه بشار اسد از یک سو و گروه دولت اسلامی (داعش) از سوی دیگر وجود ندارد.”

مارین لوپن که روز یکشنبه 19 فوریه وارد لبنان شد، با سعد حریری نخست وزیر لبنان نیز دیدار و گفت‌وگو کرد. حریری پس از این دیدار با انتشار بیانیه‌ای نسبت به هرگونه عدم تفکیک میان اسلام و تروریسم هشدار داد.

نخست وزیر لبنان به رهبر حزب راست افراطی فرانسه گفت که “لبنانی‌ها و اعراب، مثل بیشتر مردم جهان، فرانسه را به عنوان سرزمین حقوق بشر و دولت دموکرات در نظر می‌گیرند که هیچ تمایزی نژادی، مذهبی یا طبقاتی میان شهروندانش قائل نیست.”

دیدار لوپن با میشل عون، رئیس جمهوری، اولین دیدار رهبر حزب راست ملی فرانسه با یک رئیس جمهوری کشوری به غیر از فرانسه به شمار می‌رود. این در حالی است که تنها دو ماه به انتخابات ریاست جمهوری فرانسه باقی مانده و مارین لوپن یکی از نامزدهای مدعی این انتخابات است.

بر اساس آخرین نظرسنجی‌ها، مارین لوپن نسبت به دیگر رقبای خود در مرحله اول این انتخابات با 27 درصد پیشتاز است و در رتبه‌های بعدی، فرانسوا فیون، نامزد حزب راست میانه جمهوری‌خواهان و امانوئل ماکرون نامزد مستقل و میانه‌رو با 20 درصد، بنوآ هامون، نامزد حزب سوسیالیست با 16 درصد و ژان لوک ملانشون نامزد جبهه چپ فرانسه با 12 درصد آرا قرار دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact