job job job  job        jobjob job  job

تلگرام باید فیلتر شود

soroosh

عموما به عنوان مردم یا جامعه از فیلترینگ وبسایت ها و شبکه های مجازی اجتماعی ناخرسند بوده ایم اما شاید درباره تلگرام که به سرطان بزرگ اجتماعی ایران تبدیل شده این واقعیت فرق کند. تلگرام علاوه بر آنکه از نظر امنیتی خطرناک و وابسته به مراکز مشکوک صهیونیستی هست از نظر اجتماعی نیز بسیار مضر هست. صدها هزار معتاد روزانه شاید بطور میانگین بیش از چهار پنج ساعت در آن وقت صرف می کنند و آن هم چه وقت صرف کردنی عموما مشغول هجو و هرز گویی و دیدن کلیپ های طنز و بدتر از همه ساختن هزاران جملات ساختگی که به نام افراد مشهور بین همدیگر پخش می کنند که غالب آنها را عده ای انسان شیزوفرنی می نویسند که اصلا پایه درست علمی منطقی تاریخی ندارد.

متاسفانه دولت بجای آنکه شبکه های اجتماعی مفید مانند توییتر فیسبوک و یوتیوب را رفع فیلتر کند به بدترین نوع آن که مانند سرطان بدخیم گسترش یافته پناه برده اند. تلگرام یک محیط بسته و زندان بزرگ است اما شبکه های نامبرده⇑ در بالا جهانی هستند.

از این روی باید گفت هر آنگه در بدنه حاکمیت برای مسدود کردن و فیلترینگ تلگرام گام بر دارد به میهن و جامعه خدمت کرده است. این جمعیت سرگردان در حال هجو گویی و یا متاسفانه برخی فحاش که دنبال تخلیه عقده های جنسی و اخلاقی بر سر همدیگر هستند باید در جبهه مهمی در دفاع ایران یعنی توییتر سرگرم باشند جایی که میدان تاخت تاز گروه های ضد ایرانی است و ایرانیان هیچ اثری در آن میدان ندارند.

جای تعجب است با اینکه اکثریت مسئولان خود در توییتر هستند و یا برخی نخبگان مورد اعتماد حاکمیت مانند رائفی پور و آقای طالب زاده اهمیت توییتر را گوشزد کرده اند اما هنوز اراده ایی برای نجات مردم ایران از منجلاب تلگرام که روز به روز در حال فرو رفتن در آن هستیم وجود ندارد.

شنیده شده صدا و سیما دنبال طراحی جایگرین برای تلگرام است به نام سروش اما معمولا بعلت پایین بودن تکنولوژی در حد حرف باقی می ماند.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job